Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фитнес и бодибилдинг

Мирко се предомисли, сепак ќе настапува во К-1

Од дата: 07-06-12 г.

Иако неодамна изјави дека е уморен од сe' и дека сака да живее "нормален" живот, познатиот хрватски борецМирко Cro Cop Филиповиќсе предомисли и потпиша едногодишен договор со кикбокс организацијатаК-1...

Прочитајте повеќе

Подигнувања на вратило со тениско топче

Од дата: 29-05-12 г.

Варијации на темата згибови кои ги практикуваат ММА борците, на подлактиците им донесуваат болки, а на јачината на стисокот на шаката - напредок. Силниот фат е непроценливо важен за ММА мајсторите. Е...

Прочитајте повеќе

Како да се разбие монотонијата во вежбањето?

Од дата: 14-05-12 г.

Внесете различни типови на вежби во вашата рутина. Вклучете кардио, тренинг за сила, тренинг за баланс и тренинг за флексибилност(стречинг или јога). Испланирајте ја цела недела распоредете ги вежбит...

Прочитајте повеќе

Пилатес топката го намалува стресот и калориите

Од дата: 09-05-12 г.

Со оглед на брзиот и стресен начин на живот како и работното време кое ни го ’јаде’ целиот ден, потребно е да имате издувен вентил кој ќе го олесни престојот на работното место. Обидете се...

Прочитајте повеќе

Растение кое ги чува и ги зајакнува мускулите

Од дата: 09-05-12 г.

Одредени растенија кои, како синапот, содржат брасиностероиди, состојка која влијае на зголемувањето на мускулите. Станува збор за растителен стероид кој делува слично како анаболичките стероиди, но и...

Прочитајте повеќе

Најсилното девојче во светот на 10 години крева товар од 35 килограми

Од дата: 07-05-12 г.

Наоми Катин со само десет гоини покрева 35 килограми во бенч, а 95 со „мртво кревање“ (deathlift). Со други зборови, малата Наоми покрева двојно поголема тежина од просечен возрасен човек ...

Прочитајте повеќе

Енергија и проблем со тежина

Од дата: 20-04-12 г.

За идеална тежина долго време се сметаше тежина што кај жените изнесува 15%, а кај мажите изнесува 10% под вредноста на нормалната тежина. Според новите сознанија, ова веќе не држи. Идеалната тежина з...

Прочитајте повеќе

Струк или килограми

Од дата: 20-04-12 г.

Да имате видлив струк ви е поважно отколку да изгубите брдо килограми. Ова го покажало едно истражување за атрактивност на женското тело пред и после пластична операција на корегирање на стомачното са...

Прочитајте повеќе

Колку вежбање ви е потребно?

Од дата: 12-04-12 г.

За повеќето возрасни луѓе, препорачливи се следниве параметри:-Аеробична активност. Минимум 150 минути неделно – умерена аеробична активност, или 75 минути интензивна аеробична активност. Можете...

Прочитајте повеќе

Аеробик или теретана?

Од дата: 14-03-12 г.

Често слушаме за тоа дека теретаната е запосилниот пол, ааеробикотза понежниот пол. Но, тоа не е вистина, за што ќе се одлучитеединствено зависи од вас, од вашите способности и потреби... За почетниц...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter