Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фитнес и бодибилдинг

Скратена интензивна фитнес програма !

Од дата: 11-03-12 г.

Скратенaтa фитнеспрограмa им сепрепорачува на оние кои сакаат побрзо да постигнат резултати. Во некоифитнес центривеќе се нудат вакви програми, нотренеритепредупредуваат- ако сакатеда се намали времет...

Прочитајте повеќе

Бодибилдерките одблиску

Од дата: 06-03-12 г.

Германецот Мартин Шелер е најпознат по портретите на славните личности како Анџелина Џоли, Бил Клинтон, Џорџ Клуни и Барак Обама. Но, неговите дела со некои од најсилните жени во светот исто така оста...

Прочитајте повеќе

Има 72 год. и е супер дедо

Од дата: 02-03-12 г.

Велат – колку ќе се трудите во младоста, толку подобро ќе изгледате кога ќе остарите. И секако дека има вистина во ова. Но, за да го одржувате... ...изгледот мора постојано да вложувате, да вни...

Прочитајте повеќе

Мажоретка која крева 100 килограми

Од дата: 28-02-12 г.

Ана Вотсон од универзитетот во Џорџија почна да се занинава со кревање на тегови кога поради напорното вежбање загуби 15 килограми. На оваа навивачка и беше понуден договор вреден 75.000 долари да бид...

Прочитајте повеќе

КЛИЧКО ЈА ОДБРАНИ ТИТУЛАТА !

Од дата: 20-02-12 г.

Украинскиот боксерски ас Витали Кличко ја одбрани шампионската титула во ВБЦ верзијата откако на поени со едногласна одлука на судиите славеше против контроверзниот британски предизвикувач Дерек Чисор...

Прочитајте повеќе

Со аеробни вежби до топ форма

Од дата: 13-02-12 г.

БЕРЛИН (ДПА) - Докажано е дека редовните аеробни вежби го доведуваат телото во топ форма. Маркус Вањек од училиштето за заштита и одржување на здравјето во Сарбрикен, Германија ги препорача надворешни...

Прочитајте повеќе

Двата најголеми акциони јунаци завршиле во болница!

Од дата: 09-02-12 г.

Моментално двата најголеми акциони јунаци на денешницата Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне имале изненадно случајна средба во болница во Лос Ангелес. "После сите акции и физички изживувања додек...

Прочитајте повеќе

Како да се зголеми телесната маса?

Од дата: 06-02-12 г.

За почеток треба да направите кратка анализа на она што го јадете во текот на денот, колку оброци на ден консумирате и каква храна јадете. Треба да се зголеми бројот на калории, а тоа може да се пос...

Прочитајте повеќе

Бодибилдерка зависна од вежбање, сака да стане уште помускулеста

Од дата: 01-02-12 г.

Рене Кембел е најмускулестата бодибилдерка во Велика Британија, но сè уште не е задоволна од својот изглед и сака уште поголеми мускули. 35-годишната мајка на две деца признава дека страда од ...

Прочитајте повеќе

ДАЛИ Е ПОТРЕБНО СЕКОЈДНЕВНО ДА СЕ ВЕЖБААТ СТОМАЧНИТЕ МУСКУЛИ?

Од дата: 31-01-12 г.

Секојднените умерени вежби не се погрешни, исто како што не е се погрешни ни интензивните вежби еднаш неделно. Работата е што вушност сакате да постигнете со вежбите, дали сакате поголеми и подлабоко ...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter