Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фитнес и бодибилдинг

Влијанието на музиката врз тренингот

Од дата: 30-01-12 г.

Некои од тренинзите се незамисливи без музика, замислете да изведувате аеробен тренинг без музика, каде што кореографијата зависи директно од ритамот. Со добра музика во теретаната, аеробниот тренинг...

Прочитајте повеќе

Склековите ги зајакнуваат мускулите

Од дата: 30-01-12 г.

Изведувањето на вежби со сопствена тежина оддамна е постанато голем хит во светот. Се е поголен бројот на повеќе видови вежби, чии креатори се обидуваат да изгледаат што повеќе импресивно. Но поголем ...

Прочитајте повеќе

После гозба - Вежби

Од дата: 30-12-11 г.

Најголем проблем на нездоволството од сопствениот изглед мажите и жените го лоцираат во пределот на половината. Особено се ретки оние кои се задоволни со изгледот на стомачниот дел на своето тело. За...

Прочитајте повеќе

Фитнес центар - Гладијатори

Од дата: 27-12-11 г.

Вежбајте со голем избор на справи и тегови, кои се од познати сведски производители и се со врвен квалитет. Во светот на бодибилдингот ќе ве воведат врвни инструктори со врвно познавање на бодибилдин...

Прочитајте повеќе

Џулиета Бергман, IFBB извршен член и Мис Олимпија , секогаш во Супер форма.

Од дата: 26-12-11 г.

ЏулиетаБергман, легендарнатаМисОлимпија,има страст за спорт и е активен спортис и секогаш се држи во супер форма. Можеме да видиме декае воодлични форма од сликите од последното позирање на 10 декемв...

Прочитајте повеќе

10 причини зошто да отидете во теретана

Од дата: 24-12-11 г.

1: Намален ризик од срцеви заболувања. 2: Зголемена мускулна маса. 3: Подобро функционирање на имунолошкиот систем. 4: Зголемено либидо, перформанси и уживање во интензитетот. 5: Станувате поотпор...

Прочитајте повеќе

Лу Феригно Мр.Универзум

Од дата: 23-12-11 г.

Изнајдов многу полесен начин како да се задржи мускулната маса, со ниско ниво на масти, односно тоа е кардио вежба која се практикува да се прави во текот на годината. Мислев дека тоа води кон претре...

Прочитајте повеќе

Бодибилдинг и фитнес на Вегански начин

Од дата: 22-12-11 г.

Месото се поврзувало со мускулите уште од најрани времиња. Дури и првите атлетичари, кои учествувале на првите Олимписки игри јаделе сурово месо бидејќи верувале дека со тоа ќе ги подобрат своите спос...

Прочитајте повеќе

Улогата на фитнесот за припремање на спортистите

Од дата: 22-12-11 г.

Зборот Фитнес во нашиот секојдневен јазик е синоним за се што е поврзано со телесната активност, односно се она што не прави да бидеме фит. Воедно претставува состојба на добро телесно и ментално здра...

Прочитајте повеќе

Музејот на Арнолд Шварценегер

Од дата: 21-12-11 г.

Стотици фанови на ТЕРМИНАТОР дојдоја на откривањето на споменикот во родното место на Шварценегер, селото Тал во околината на Грацво Австрија.Музејот се наоѓа во куќата во која Шварценегер го поминал ...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter