Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фитнес и бодибилдинг

Бодибилдинг некогаш и сега

Од дата: 21-12-11 г.

Четириесет години поминаа од времето кое се сметаше за златно време на бодибилдерите. Од седумдесетите години на минатиот Век кога во Голдс Џим пристигнаа Арнолд Шварценегер, Франк Занеа и други, мног...

Прочитајте повеќе

Aрнолд Класик Европа 2011

Од дата: 21-12-11 г.

Арнолд Класик е престижно натпреварување во професионален бодибилдинг, кое до сега беше привилегија само за американците. Може да се каже дека ова е сон за секој бодибилдер,секако по освојувањето на М...

Прочитајте повеќе

Сѐ што сте сакале да знаете за фитнесот, но ви било срам да прашате

Од дата: 19-12-11 г.

Многу почетници во фитнесот се збунети, поради недостиг на информации. Ако никогаш не сте се занимавале со таква активност, тогаш наведените вежби и бројот на повторување едноставно не се доволни инфо...

Прочитајте повеќе

3 причини зошто не слабеете во теретана

Од дата: 19-12-11 г.

Одите во теретана, вежбате, а сепак не ја намалувате телесната тежина. Зошто? Се работи за фрустрирачко сценарио, но не е невозможно состојбата да се промени. Ова се три потенцијални причини зошто тр...

Прочитајте повеќе

Како да направите совршен склек

Од дата: 17-12-11 г.

Склековите се една од најдобрите вежби за правилно оформување на телото, но најголем дел од нас не можат да се сетат кога последен пат направиле склек. Да, склековите се тешки за изведување, но затоа ...

Прочитајте повеќе

Пет неочекувани трикови за полесно слабеење

Од дата: 05-12-11 г.

Во есенските и зимските месеци многу потешко можеме да и одолееме на храната, а една од причините е тоа што повеќе време поминуваме во затворено, па нашиот фрижидер и полиците со грицки и слатки почес...

Прочитајте повеќе

Повеќе вежбање - помалку депресија

Од дата: 30-11-11 г.

Жените во доба од 55 до 80 години кои во својот живот повеќе вежбале и помалку време поминувале пред телевизиските екрани поретко патат од депресија,покажуваат резултатите одедноамериканско истражувањ...

Прочитајте повеќе

Вежбањето помага да почнете да се храните здраво

Од дата: 27-11-11 г.

Правилниот начин на исхрана и физичката активност се две работи кои одат заедно. Според истражувачите, зголемувањето на физичката активност придонесува да се храните поздраво и да изгубите повеќе кило...

Прочитајте повеќе

Четири извори за враќање на изгубената енергија

Од дата: 25-11-11 г.

Тешкото станување од креветот наутро и чувството на замор во текот на денот укажува дека човекот пати од исцрпеност, тврди австрискиот психолог Јулиа Умек. За активирање на позитивната енергија неопх...

Прочитајте повеќе

Диетите во зима се бескорисни

Од дата: 25-11-11 г.

Диетите на кои се подложуваме во текот на зимата е подобро да ги одложиме за на лето, бидејќи слабеењето тогаш е многу полесно отколку во зима, утврдија експертите. Многу луѓе преферираат диети пред ...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter