Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Формула 1

Полова рамноправност и во F1 шампионатот

Од дата: 07-06-12 г.

Симпатичната шпанкаМариа Де Вилота, стана првата жена возач во историјата наF1. Таа потпиша договор со руската екипаMarussiaи засега ќе биде тест возач во тимот што произведува и спортски автомобили. ...

Прочитајте повеќе

Жена на Формула 1 патеките

Од дата: 10-03-12 г.

Шпанката Марија де Виљота е новиот тест-возач на тимот на Марусија, станувајќи единствената жена во Ф-1 циркусот. Ќерката на поранешниот Ф-1 возач, Емилио де Виљота, кој извозе две трки во 1977 годин...

Прочитајте повеќе

Шуми ќе брка победи во 2011

Од дата: 15-12-10 г.

Михаел Шумахер вели дека очекува да победува на трки во 2011 година и покрај тоа што не успеа да оствари подиум во неговиот разочарувачки камбек во спортот со тимот на Мерцедес оваа сезона. Седумкра...

Прочитајте повеќе

Бебето Фетел порасна во светски првак

Од дата: 15-11-10 г.

Себастијан Фетел веќе не е Бејби Шуми. Дваесет и тригодишниот возач на Ред Бул порасна во нов светски шампион во Формула 1, откако триумфираше на вчерашната последна трка од годинашнава сезона, Гол...

Прочитајте повеќе

Среќата на Фетел е во гаќите

Од дата: 13-11-10 г.

Иако Вебер има седум бода повеќе од Фетел, од Ред Бул соопштија дека нема да издаваат тимски наредби, оставајќи им на своите возачи меѓу себе да решат кој е подобар.- Ако еден од нив не може да побе...

Прочитајте повеќе

Путин во болидот на Рено

Од дата: 08-11-10 г.

Рускиот премиер Владимир Путин вчера возеше болид на Формула 1 тимот на Рено на патека во регионот Ленинград. За француската екипа вози првиот Русин во овој спорт Виталиј Петров, а еден од поголеми...

Прочитајте повеќе

Батон се спаси од вооружен напад во Бразил

Од дата: 08-11-10 г.

Светскиот првак во Ф1, Џенсон Батон, остана неповреден во обидот за вооружен напад врз него, додека се враќал од патеката Интерлагос во саботата по квалификациите, потврди возачот и од тимот на Мекла...

Прочитајте повеќе

Вебер признава дека во Ред Бул нема стратегија

Од дата: 06-11-10 г.

Марк Вебер инсистира дека Ред Бул не разговарале за користење на тимска стратегија на Бразилското ГП за да се зголемат неговите шанси за титулата. Австралиецот е на 11 поени од Фернандо Алонсо, доде...

Прочитајте повеќе

Алонсо нов лидер по катастрофата на Ред Бул

Од дата: 29-10-10 г.

Двократниот шампион Фернандо Алонсо во Ферари е новиот лидер во генерален пласман откако победи на дождливото Корејско ГП во трка во која двата болиди на Ред Бул не ја завршија трката Алонсо го ис...

Прочитајте повеќе

На Хамилтон не му требаат Ферари

Од дата: 28-10-10 г.

Луис Хамилтон инсистира дека не би се чувствувал неисполнет во неговата формула 1 кариера дури и никогаш да не вози за славните Ферари. Британецот во кариерата возел само за еден тим, Мекларен, деби...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter