Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фудбал

Прва квалификациска победа за Македонија за СП 2014

Од дата: 17-10-12 г.

Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалификациите за СП 2014 во Бразил. Синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје пред 20.000 гледачи ја победи репрезентаци...

Прочитајте повеќе

Армадило - заштитен лик на СП 2014

Од дата: 15-09-12 г.

Меѓународната фудбалска федерација го одобри предлогот за маскота на следното Светско првенство и ја регистрираше во Европскиот институт за патенти. Заштитен лик на Мундијалот во Бразил во 2014 година...

Прочитајте повеќе

Една нова Македонија ќе ја напаѓа Хрватска

Од дата: 07-09-12 г.

Со најава за нови формација и тактика и за подновен стартен состав, новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски на премиерниот меч од квалификациите за Светското првенств...

Прочитајте повеќе

Не смееме да му дозволиме на Пандев да мрдне

Од дата: 06-09-12 г.

Најскапиот хрватски фудбалер на сите времиња, Лука Модриќ, му укажа на новиот селектор Игор Штимац дека е максимално подготвен за претстојниот натпревар со Македонија. Тој се појави на подготовките на...

Прочитајте повеќе

Мурињо на трибините на "Максимир" ќе гледа Хрватска - Македонија

Од дата: 06-09-12 г.

Тренерот на шпанскиот фудбалски шампион Реал Мадрид, Жозе Мурињо, ќе биде на трибините на стадионот "Максимир" наквалификацискиот натпревар Хрватска - Македонија. Тој мечот ќе го гледа од место од св...

Прочитајте повеќе

Најновото засилување на Барселона има 10 браќа и 17 сестри!

Од дата: 22-08-12 г.

Aлекс Сонг, роден во Доуала, Камерун, е едно дете од 28 члената фамилија, 11 момчиња и 17 девојчиња. Неговиот татко, кој починал кога Алекс имал 2 години, имал 5 жени. Сонг вели дека тоа што има толк...

Прочитајте повеќе

Јаневски нов селектор

Од дата: 22-08-12 г.

Фудбалската федерација на Македонија денес официјално соопшти дека Чедомир Јаневски е новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација. Новиот селектор кој доаѓа на местото на Џон Тошак истак...

Прочитајте повеќе

Голот на Пандев - заверка на селекторската кандидатура на Седлоски

Од дата: 17-08-12 г.

Дваесетипетиот гол на Горан Пандев во репрезентативниот дрес не само што ни го донесе триумф туку може да биде одлучувачки фактор во изборот на новиот селектор. Пред мечот тој вети дека ќе игра за сво...

Прочитајте повеќе

Мундијалската топка ќе има женско име

Од дата: 15-08-12 г.

Навивачите ќе го бираат името на официјалната топка за Светското првенство 2014 година во Бразил. "Адидас" го објави конкурсот и притоа предложи три португалски имиња, сите од женски род, со што се по...

Прочитајте повеќе

Ешли Кол му подари медал на навивач на Сити

Од дата: 15-08-12 г.

Ешли Кол повторно се најде на насловните страници на весниците, но не поради скандал, туку бидејќи го подари медалот од мечот во "Комјунити шилд", на седумгодишно момче што го бодреше Манчестер сити о...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter