Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фудбал

Меси, Роналдо и Иниеста во трка за европски фудбалер на годината

Од дата: 14-08-12 г.

Лео Меси и Андрес Иниеста од Барселона и Кристијано Роналдо од Реал Мадрид останаа тројцата кандидати за наградата за најдобар европски играч, која ќе биде доделена на церемонија во Монте Карло на 30 ...

Прочитајте повеќе

Болт: Роналдо е подобар од Меси

Од дата: 13-08-12 г.

По трите победи на Олимписките игри во Лондон, јамајканскиот спринтер Јусеин Болт даде свое мислење за трката по "златната топка" за најдобар светски фудбалер. - Несомнено, Кристијано е подобар од Ме...

Прочитајте повеќе

Бразил гладен за фудбалско злато

Од дата: 07-08-12 г.

„Kариоките“ никогаш не освоиле олимписко злато во најважната споредна работа на светот, па сега се во позиција да го сторат тоа, но денеска на патот во полуфиналето им стојат упорните Јужн...

Прочитајте повеќе

Вардар против Работнички за добар почеток

Од дата: 07-08-12 г.

Пресметката меѓу градските ривали во вечерен термин треба да биде шлагот во првата рунда од 21. државно првенство, чиј старт е закажан за 12 август Старото скопско дерби меѓу Вардар и Работнички во в...

Прочитајте повеќе

Над 100 спор­тис­ти до­пин­гу­ва­ни пред ОИ

Од дата: 26-07-12 г.

По­ве­ќе од 100 спор­тис­ти пад­на­ле на до­пинг-тес­то­ви­те и би­ле сан­кци­о­ни­ра­ни во ме­се­ци­те пред Олим­пис&sh...

Прочитајте повеќе

Ибрахимовиќ станува играч од 200 милиони евра

Од дата: 13-07-12 г.

Златан Ибрахимовиќ и Тијаго Силва во пакет одат во ПСЖ за сума од 65 милиони евра, потврди претседателот на Милан, Силвио Берлускони, кој на тој начин продолжи со чистката во својот тим. Откако се осл...

Прочитајте повеќе

Манчестер јунајтед нуди 25 милиони фунти за Мутињо

Од дата: 04-07-12 г.

Манчестер јунајтед подготвува понуда од 25 милиони фунти за играчот од средниот ред на Порто, Жоао Мутињо. "Црвените ѓаволи" беа во потера по Лука Модриќ, но Тотенхем побара 40 милиони фунти, така шт...

Прочитајте повеќе

Тричковски потпиша на три години за Бриж

Од дата: 02-07-12 г.

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски беше промовиран како четврто летно засилување на Бриж, откако потпиша тригодишен договор. - Пред се, би сакал да им се заблагодарам на сите кои ...

Прочитајте повеќе

Играчите на Реал нема да го поштедат Роналдо

Од дата: 25-06-12 г.

Кристијано Роналдо ќе има тешка задача против своите соиграчи од Реал Мадрид за време на полуфиналниот дуел меѓу репрезентациите на Португалија и Шпанија, открива шпанскиот репрезентативец и член на Б...

Прочитајте повеќе

Што рекоa за пеналот на Пирло?

Од дата: 25-06-12 г.

Репрезентацијата на Италија синоќасе пласира во полу- финалето од Еуро 2012, по пенал рулетот против репрезентацијата на Англија, откако натпреварот заврши без голови 0-0. Од сите шутеви од белата то...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter