Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фудбал

Платив 7.5 милиони за Пандев

Од дата: 20-06-12 г.

Горан Пандев во новата сезона треба да биде една од ударните алки во играта на Наполи. Овој клуб пред неколку дена го откупи договорот на нашиот фудбалер од Интер со што струмичанецот до 2015 година с...

Прочитајте повеќе

Видете кои се најскапите фудбалери на ЕУРО 2012

Од дата: 19-06-12 г.

Големите турнири не се само празник за љубителите на фудбалот, но и место каде се прават сериозни проценки за вредноста на играчите и на тимовите. Шпанија е најскапиот европски тим со општа вредност ...

Прочитајте повеќе

На ЕП играат 18 фудбалери од Африка

Од дата: 16-06-12 г.

Во селекциите-учесници на ЕП има дури 18-мина фудбалери по потекло од Африка. Балотели, Велбек и Евра се само некои од нив, а кога би играл целиот тим заедно, би бил меѓу фаворитите за титулата. Напа...

Прочитајте повеќе

Англија го скрши проклетството Шведска

Од дата: 16-06-12 г.

Фудбалската репрезентација на Англија во возбудлив натпревар со два пресврти ја победи Шведска со 3-2 во групата Г на Европското првенство. “Гордиот албион“ конечно го скрши проклетството ...

Прочитајте повеќе

Хрватите му фрлиле банана на Балотели

Од дата: 16-06-12 г.

УЕФА и официјално отвори истрага околу случајот за кој Марио Балотели предвуваше дека ќе се случи уште пред почетокот на ЕУРО 2012. По ова Хрватскиот фудбалски сојуз би можел да се соочи со нов серио...

Прочитајте повеќе

Шпанија со бод ја започна одбраната на титулата

Од дата: 11-06-12 г.

Актуелниот европски шампион, репрезентацијата на Шпанија одбраната на титулата освоена пред четири години, ја започна со нерешен резултат и само еден освоен бод. Попладнево на „Арена Гдањск&ldqu...

Прочитајте повеќе

Тринеделна европска фудбалска треска

Од дата: 08-06-12 г.

омаќинот Полска и бившиот првак Грција в петок во 18 часот во Варшава го отвораат 16. по ред Европско првенство во фудбал, кое за првпат ќе се одржи на истокот на континентот. Ова, можеби, не е најатр...

Прочитајте повеќе

Топ 5 најнарцисоидни спортисти

Од дата: 07-06-12 г.

Спортот е работа која привлекува милијарди, а спортистите ги прави едни од најпознатите луѓе на планетата. Некои од нив се "обични", некои се "невидливи", а некои се пак "самобендисани". Кабелскиот к...

Прочитајте повеќе

Победата ги притиска надежите

Од дата: 01-06-12 г.

Избраниците на селекторот Бабунски за да ја потврдат фаворитската улога и да останат во чекор со водечките за место во баражот, утревечер (20 ч.) во Торшавн треба да ја совладаат домашната селекција н...

Прочитајте повеќе

Капитенот на Лацио уапсен поради местење

Од дата: 28-05-12 г.

Капитенот на Лацио, Стефано Маури, вчера беше уапсен под сомневање дека местел натпревари. Со Маури бил и поранешниот член на Џенова, Омар Милането, како дел од операцијата на полицијата „Калчо...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter