Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фудбал

Мурињо го продолжи договорот со Реал до 2016 година

Од дата: 22-05-12 г.

Жозе Мурињо потпиша нов договор со Реал Мадрид со важност до 2016 година. Португалскиот тренер, кој дојде во клубот во 2010 година, имаше договор до 2014 година и во текот на сезоната имаше шпекулаци...

Прочитајте повеќе

Пандев му донесе среќа и на Наполи

Од дата: 21-05-12 г.

Горан Пандев ја освои четвртата титула во низа во Купот на Италија, откако Наполи, каде што сезонава игра како отстапен играч од Интер, го совлада Јувентус со 2:0 во финалето против Јувентус на "Олимп...

Прочитајте повеќе

Челзи, најсреќниот фудбалски тим

Од дата: 21-05-12 г.

Многу пари, многу среќа и играчи на кои не им е гајле што победуваат грдо, се додека победуваат, го направија Челзи европски шампион. Парите, секако, доаѓаат од Роман Абрамович. Милијардерот, конечно...

Прочитајте повеќе

Меси ја освои "Златната копачка" со 50 гола

Од дата: 15-05-12 г.

Напаѓачот на Барселона Лионел Меси и официјално ја освои наградата "Златна копачка", која што му се доделува на најдобриот стрелец во Европа, откако постигна 50 гола во шпанската Примера дивисион во с...

Прочитајте повеќе

Ибрахимовиќ ќе ги предводи „Викинзите“

Од дата: 15-05-12 г.

Златан Ибрахимовиќ, најдобриот шведски фудбалер и играч на Милан, ќе биде предводник на Шведска на Европското првенство кое идниот месец ќе се одржува во Полска и Украина.Селекторот Ерик Хамрен, го об...

Прочитајте повеќе

Трансферот на Лавеци во Интер го носи Пандев во Наполи

Од дата: 07-05-12 г.

Аргентинскиот напаѓач на Наполи, Езекиел Лавеци, е се поблиску до трансфер во Интер, што, од друга страна, значи дека македонскиот репрезентативец Горан Пандев е се поблиску до останување на "Сан Паол...

Прочитајте повеќе

Роналдо и Меси израмнија рекорд стар 80 години

Од дата: 01-05-12 г.

Напаѓачите на Реал Мадрид и на Барселона, Кристијано Роналдо и Лео Меси, викендов стигнаа до бројката од 43 гола сезонава во шпанската Примера дивисион, подвиг што не му успеал никому во некоја од нај...

Прочитајте повеќе

БАЕРН Е ВО ФИНАЛЕ !

Од дата: 26-04-12 г.

Напнато, динамично и неизвесно до самиот крај...Да, тоа е краток осврт на вечерашниот полуфинален меч од Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен. Баварците на Барнабе пристигнаа со рез...

Прочитајте повеќе

Теренот на „Филип Втори" како на „Емирати"

Од дата: 19-04-12 г.

Националната арена „Филип Втори" ќе добие најмодерен терен по теркот на „Емирати“, стадионот на Арсенал во Лондон. Теренот ќе биде комбинација од природна и вештачка трева и неговот...

Прочитајте повеќе

Дрогба наплати за грешките на Барселона

Од дата: 19-04-12 г.

Дидје Дрогба постигна гол доцна во првото полувреме и Челзи го запре Лео Меси за победа од 1:0 над актуелниот шампион Барселона во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампиони. Барселона, к...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter