Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фудбал

Старата гарда на Челзи сака одмазда против Барселона

Од дата: 18-04-12 г.

Отпишана како престара и обвинета за забрзување на заминувањето на Андре Вилјаш-Боаш, старата гарда на Челзи процвета под водство на в.д. тренерот Роберто ди Матео и денеска (20.45 ч.), во Лондон, ќе ...

Прочитајте повеќе

Баерн со минимална предност над Реал

Од дата: 18-04-12 г.

Баерн Минхен оствари победа од 2:1 против Реал Мадрид во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалската Лига на шампиони. Германскиот претставник до победата дојде со голот на Марио Гомес во последн...

Прочитајте повеќе

Абрамович потрошил 2,4 милијарди евра на Челзи

Од дата: 10-03-12 г.

Рускиот милијардер Роман Абрамович потрошил повеќе од две милијарди евра на Челзи, речиси девет години откако го купи англискиот премиерлигаш. Тој стана сопственик на „сините“ во 2003 год...

Прочитајте повеќе

Ако не останам во Наполи, си заминувам од Италија

Од дата: 19-12-11 г.

Горан Пандев уште еднаш потврди дека нема намера да се враќа во Интер на крајот од сезоната, иако има договор со "нераѕурите" до 2014 година. Во интервју за италијанскиот весник "Газета дело спорт", м...

Прочитајте повеќе

Ван Нистелрој голгетер на деценијата

Од дата: 16-12-11 г.

Институтот за фудбалска историја и статистика (ИФФХС) го прогласи Руд Ван Нистелрој за најдобар стрелец во изминативе 10 години на интернационална сцена. Станува збор за голови на официјалните ФИФА на...

Прочитајте повеќе

Македонците се меѓу најгрубите....!!!

Од дата: 15-12-11 г.

Горан Пандев е единствениот фудбалер во Европа кој на квалификациите за ЕП 2012 заработил црвен картон по завршување на натпревар. Тоа се случи во Москва на дуелот со Русија по кој нашиот капитен жест...

Прочитајте повеќе

Арсенал му направи споменик на Анри

Од дата: 08-12-11 г.

Арсенал утре ќе го открие споменикот на Тјери Анри по повод 125. годишнината на клубот. Францускиот напаѓач е најдобриот стрелец во историјата на Арсенал со 226 гола на 337 средби и беше дел од непоб...

Прочитајте повеќе

Меси со хет-трик против Роналдо и Чави

Од дата: 06-12-11 г.

Лео Меси, Кристијано Роналдо и Чави влегоа во потесната конкуренција за наградата "Златна топка" на ФИФА за најдобар светски фудбалер. Аргентинецот е фаворит да дојде до престижното признание и тоа тр...

Прочитајте повеќе

Македонскиот репрезентативец Марио Ѓуровски е на листата на желби на шпанскиот прволигаш Депортиво Ла Коруња

Од дата: 10-08-11 г.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Ѓуровски е едно од имињата кои клубот планира да ги ангажира за новата 2011/2012 сезона, меѓутоа не и за пролетниот дел од актуелната сезона.Според пишувањата н...

Прочитајте повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО БАКУ ЌЕ СЕ ТЕСТИРА СО АЗЕРБЕЈЏАН

Од дата: 10-08-11 г.

Новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Велшанецот Џон Тошак, на телевизија ќе го следи денешниот пријателски меч што „црвено-жолтите“ го играат во Бакупротив селекцијата...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter