Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фудбал

Чешки клуб заинтересиран за Пандев

Од дата: 08-07-11 г.

Прага, 7 јули 2011 (МИА) - Фудбалскиот клуб „Теплице“ деновиве го тестира Сашко Пандев, брат на македонскиот најдобар стрелец Горан Пандев, кој моментално настапува за италијанскиот клуб &...

Прочитајте повеќе

ДА СЕ СПАСИ ЕВРОПСКИОТ ТРОН!

Од дата: 05-04-11 г.

Интер и Горан Пандев немаат време за тагување. Во саботата во големата пресметка со Милан можеби и ги загубија шансите за одбрана на титулата во Серија А, но денес тимот од "Џузепе Меаца" има нов пред...

Прочитајте повеќе

Мурињо бранеше за Реал Мадрид

Од дата: 30-03-11 г.

Откако остана без играчи поради репрезентативни обврски, тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо стави голмански ракавици и покажа зошто е познат како "Посебен" поради тренерските квалитети, место играчки...

Прочитајте повеќе

ЛУСИО ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ

Од дата: 28-03-11 г.

Одбранбениот играч на Интер, Лусио реши да ја продолжи верноста кон клубот и според најновите информации тој останува во Милано до 2013 година со опција да продолжи за уште една година потоа.Актуелнио...

Прочитајте повеќе

ДАБЛИН - ДА НÈ БИДЕ ИЛИ НЕ!

Од дата: 27-03-11 г.

* Минатото не може да се корегира, иднината не може да се контролира, затоа останува да се концентрираме само на моментот сега во Даблин конечно да направиме нешто фудбалски позитивно за себе!Македонс...

Прочитајте повеќе

ИРСКА НИ НОСИ СПАС НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ!?

Од дата: 25-03-11 г.

"Со добар резултат од Даблин ни се отвораат многу можности во квалификациите... Затоа сакаме под полна концентрација да им се спротивставиме на Ирците", вели ШумуликоскиОптимизмот кој македонските реп...

Прочитајте повеќе

ПРОДОЛЖУВА ТРКАТА МЕЃУ БАРСЕЛОНА И РЕАЛ ВО ПРИМЕРА

Од дата: 21-03-11 г.

И по одигрувањето на 29-коло во Шпанското фудбалско првенство, екипите на Барселона и на Реал Мадрид ја продолжуваат трката за шампионскиот трофеј.Колото беше заокружено со натпреварот одигран синоќа ...

Прочитајте повеќе

Пандев го прекина постот

Од дата: 07-03-11 г.

Македонскиот фудбалски интернационалец во актуелниот светски, европски и италијански првак Интер, го постигна својот втор првенствен гол сезонава, во Серија А. Пандев против Џенова вчера влезе во игра...

Прочитајте повеќе

Прв гол на Горан Попов во дресот на Динамо Киев

Од дата: 07-03-11 г.

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Попов во 25. минута го постигна првиот гол за Динамо Киев, кој со 2:0 триумфираше на гостувањето против Металург во Доњецк. Ова, истовремено, е првиот гол ...

Прочитајте повеќе

Капело, нов тренер на Јуве?

Од дата: 01-03-11 г.

Актуелниот селектор на Англија, Фабио Капело, би можел да го преземе тимот на Јувентус по завршувањето на оваа сезона бидејќи во моментов е јасно дека Луиџи Дел Нери го напушта клубот без разлика на...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter