Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фудбал

Роналдо ја одиграл Копа Америка '99 во пелени

Од дата: 28-02-11 г.

Поради проблеми со тежината и лекот за забрзување на метаболизмот кој му го препишал лекарот, Роналдо на Копа Америка 1999 година во Парагвај играл со пелени. Приказната ја откри тренерот на Фламенг...

Прочитајте повеќе

Пандев е надежта на Интер!

Од дата: 28-02-11 г.

Повредата на Диего Милито е проблем за Интер, но и добра работа за нашиот Горан Пандев. Новото засилување Пацини нема право да игра во Лигата на шампионите и оттука очекувана е нервозата во Интер пр...

Прочитајте повеќе

Интер ги собра фудбалските оскари во Италија

Од дата: 26-01-11 г.

Интер доминираше во доделувањето на традиционалното 14. издание на „фудбалскиот Оскар“ во калчото. Интер ја доби наградата за најдобар тим, а поединечни награди добија четворица играчи ...

Прочитајте повеќе

Волфсбург прашува за Пандев

Од дата: 26-01-11 г.

Германскиот бундеслигаш Волфсбург е подготвен да плати 7.000.000 евра на Интер за услугите на Горан Пандев. Оваа вест ја најавуваат медиумите во Германија кои напоменуваат дека најдобриот фудбалер н...

Прочитајте повеќе

Бекам е на врвот со 112 милиони евра

Од дата: 29-12-10 г.

Вкупно 112 милиони евра вреди семејното богатство на бившиот англиски репрезентативец Дејвид Бекам, објави списанието "4-4-2". Тој се наоѓа на врвот на листата на најбогати фудбалери во Англија за 2...

Прочитајте повеќе

Бугарите го заборавија Пандев

Од дата: 23-12-10 г.

Бугарската новинска агенција (БТА) традиционално го избра спортистот на годината на Балканот, а меѓу најдобрите десет повторно немаше место за нашиот фудбалер Горан Пандев. Македонскиот голгетер ла...

Прочитајте повеќе

Битолчани никогаш полоши

Од дата: 21-12-10 г.

Со старо-ново раководство, финансиска поддршка од Општината Битола и надеж дека ќе биде направен тим за да избори опстанок во елитното друштво, екипата, поради ниските температури, предвреме замина...

Прочитајте повеќе

Роналдо сака да си замине

Од дата: 20-12-10 г.

Последните случувања, посебно оние на средбата против Сарагоса кога беше постојано напаѓан од трибините и провоциран беа причина за Кристијано Роналдо да посака да ја напушти Шпанија.Иако оваа инфор...

Прочитајте повеќе

Тевез сака да се врати во Јунајтед

Од дата: 20-12-10 г.

Напаѓачот на Манчестер Сити, Карлос Тевез посакува да се врати во редовите на градскиот ривал Јунајтед, пишува Дејли мејл во вчерашното издание. Аргентинецот кој изминатата недела изјави дека сака д...

Прочитајте повеќе

Ми треба центарфор под итно

Од дата: 15-12-10 г.

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо се надева дека ќе може да го засили својот тим со центарфор кога следниот месец ќе биде отворен зимскиот преоден рок. Повредата на Гонзало Игуаин му го остави на...

Прочитајте повеќе

Прва   4  5  6  7  8  9  Избери 
Tyxo.bg counter