Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Шах

МАКЕДОНИЈА СО ЕДЕН ПРЕТСТАВНИК

Од дата: 20-12-11 г.

Боите на Македонија, годинава, ги брани само еден клуб, и тоа ШК "Гамбит Асеко Сее" од Скопје. Помалку зачудува фактот што најдобрата екипа во домашното првнство ШК "Алкалоид" од Скопје се откажа од о...

Прочитајте повеќе

Израелскиот рекорд бил лажиран?

Од дата: 11-11-10 г.

Гинисовата Книга на Рекорди објави дека ќе го разгледа последниот случај на Израелецот Алик Гершон, кој пред три недели го сруши рекордот за најмногу симултани противници. 30-годишниот велемајстор и...

Прочитајте повеќе

Мирно четврто коло на меморијалот „Таљ“

Од дата: 10-11-10 г.

Нерешено завршија сите пет партии од четвртото коло на 5. Меморијал „Таљ“, супертурнир од 21. категорија што се одржува од 5 до 14 ноември во Москва во чест на осмиот светски шампион во ...

Прочитајте повеќе

Аронјан го кутна Крамник на меморијалот „Таљ“

Од дата: 08-11-10 г.

Првиот фаворит Левон Аронјан (рејтинг 2801) го совлада вториот носител Владимир Крамник (2791) во дербито на стартот од 5. Меморијал „Таљ“, шаховски супертурнир од 21. категорија што се ...

Прочитајте повеќе

Мажите рутински против Парагвај

Од дата: 02-10-10 г.

Македонските шаховски селекции имаа позитивен ден на 39. Олимпијада во Ханти Мансиск со победа и реми во рамките на 10. коло. Машкиот тим очекувано лесно се справи со Парагвај совладувајќи го со 3:1. ...

Прочитајте повеќе

Мажите против Парагвај, жените со Гватемала

Од дата: 01-10-10 г.

Машката репрезентацијата на Македонија денеска ќе игра против Парагвај, а македонските шахистки против Гватемала во рамките на 10.коло од Олимпијадата која се одржува во Канти Мансијск, Русија.Распоре...

Прочитајте повеќе

Георгиев не спаси од пораз од петтиот тим на Русија

Од дата: 01-10-10 г.

Двете македонски селекции остварија идентичен скор во рамките на осмото коло на 39. Шаховска олимпијада во рускиот град Ханти Мансиск, изборувајќи се за нерешено во своите дуели.Владимир Георгиев ја с...

Прочитајте повеќе

Мирољубиво коло за македонските шахисти

Од дата: 30-09-10 г.

И двете македонски селекции на 39. Шаховска олимпијада во рускиот град Ханти Мансијск одиграа нерешено 2-2 во осмото коло - мажите со петтиот тим на домаќинот Русија, а жените со Велс. Освоениот меч-б...

Прочитајте повеќе

Втора победа за мажите и втор убедлив пораз за дамите на Олимпијадата во шах

Од дата: 28-09-10 г.

Канти Мансијск, 23 септември 2010 (МИА) - Во рамките на 3.коло од Шаховската Олимпијада што се одржува во Русија, машката шаховска репрезентација на Македонија ја победи Доминиканската Република со 2,...

Прочитајте повеќе

Италија и Барбадос противници на Македонските шахисти, односно шахистки

Од дата: 28-09-10 г.

Македонската машка шаховска репрезентација во рамките на 4.коло од 39-тата Олимпијада денеска со почеток од 11 часот во Канти Мансијск ќе игра против селекцијата на Италија.Владимир Георгиев на првата...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter