Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Што рекоa за пеналот на Пирло?

Од дата: 25-06-12 г.

Репрезентацијата на Италија синоќа се пласира во полу- финалето од Еуро 2012, по пенал рулетот против репрезентацијата на Англија, откако натпреварот заврши без голови 0-0. 

Од сите шутеви од белата точка на Италија, ќе остане запаметен тој на Андреа Пирло кој беше мало ремек дело со кое го измами голманот Џо Харт, а веднаш потоа дел од неговите колеги го отпоздравија на социјалната мрежа Twitter. Робин ван Перси, Џерард Пике, Цеск Фабрегас, па дури и НБА ѕвездата Дирк Новицки ја препознаа убавината на шутот. 

Tyxo.bg counter