100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

ТАЈНАТА ЗА ЛИМОНОТ КОЈА ЉУБОМОРНО СЕ ЧУВАШЕ!

Од дата: 13-04-13 г.

Пробајте го ова: исцедете половина лимон, разредете го со пола литар млака вода и пијте. Припременото го алкализира телото – супер е. Лимонот (Citrus) е чудесен производ кој ги уништува клеткит...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ ВОСПАЛЕНО ГРЛО И КАШЛИЦА

Од дата: 10-04-13 г.

Хегемонијата на тегобите од грипови и настинки ќе се бори со силата на нашиот имунитет следните неколку месеци и затоа ви нудиме на време домашен лек кој ги смирува досадните симптоми како воспалениет...

Прочитајте повеќе

ЈАТКАСТИТЕ ПЛОДОВИ ГО ТОПАТ САЛОТО НА СТОМАКОТ

Од дата: 04-04-13 г.

Конечно е откриена врската помеѓу консумирањето на јаткасти плодови и нивото на серотонин, супстанца која го намалува апетитот, ја зголемува среќата и го подобрува здравјето. Истражувачите од универз...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ЛЕК ОД БЕЛА ВРБА ПРОТИВ РЕУМА

Од дата: 02-04-13 г.

Сите оние кои имаат мака со болка во коските, ни малку не им годи зимата. Ниските температури влијаат на рецепторите за болка, па состојбата се влошува. Освен лекарската терапија, не е на одмет да го ...

Прочитајте повеќе

Зошто е аронијата најмоќно овошје?

Од дата: 01-04-13 г.

Веќе долго време се зборува дека бобинките на аронијата се полни со антиоксиданси, но откако и научно се докажа дека имаат најголем антиоксидативен капацитет помеѓу сите бобинки и јаткасти плодови, пр...

Прочитајте повеќе

И на 50 години има тело какво што посакува секој маж на планетата!

Од дата: 30-03-13 г.

Ел Макферсон е доказ дека работата на супермоделите, сепак е исплатлива на долги патеки. Тешко е да се каже дека годините оставиле трага кај оваа убавица, а ги има точно 50. Па таа изгледа подобро ...

Прочитајте повеќе

Продукти богати со железо

Од дата: 29-03-13 г.

Поради зимската висококалорична исхрана, сиромашна со витамини и минерали, може да дојде до појава на анемија. Анемијата предизвикана од недостиг на железо често се јавува кај децата, тинејџерите, же...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА: „3 часа“

Од дата: 27-03-13 г.

Новата диета, популарно наречена „3 часа“, се темели на верувањето дека треба повеќе внимание да обрнувате на тоа кога јадете, отколку што конкретно јадете, сè додека храната е во у...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СО МОДАР ПАТЛИЏАН – 16 КГ ЗА 2 СЕДМИЦИ

Од дата: 25-03-13 г.

Овој метод за слабеење се смета за многу полезен и е планиран за 14 дена, период во кој ќе ослабнете околу 16 кг. Модриот патлиџан содржи големи количини манган кој од своја страна учествува во активи...

Прочитајте повеќе

ПЕЧЕНИ ЈАБОЛКА – ПРОЛЕТЕН ЕЛИКСИР ЗА ЗДРАВЈЕ

Од дата: 20-03-13 г.

Започна сезоната на настинки… Алтернативната медицина докажано подобро се справува со тешкотии кои настануваат од настинките. Еден од начините да се подготвите и да се спротивставите на брано...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter