Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

ДИЕТА СО ЈАБОЛКА: ИЗГУБЕТЕ 3 КИЛОГРАМИ ЗА 3 ДЕНА !!!

Од дата: 18-03-13 г.

Најдобро кај ова диета е што во тие три дена нема да се чувствувате слабо и млитаво, бидејќи јаболката содржат многу вода, шеќер и витамини, а од друга страна имаат многу малку калории. Оваа диета ба...

Прочитајте повеќе

Моќно овошје: Лимонот лечи сè

Од дата: 13-03-13 г.

Лимон може да ни помогне во многу здравствени проблеми. Лечењето со лимон не само што е ефикасно, туку е и повеќе од едноставно. Во повеќето случаи, доволно е само да го исцедите лимонот и неговиот с...

Прочитајте повеќе

ОД ШТО СЕ ДЕБЕЛЕЕ НАЈМНОГУ?!

Од дата: 11-03-13 г.

Во пракса, многу од она што сметаме дека е диетално е причина за да трупаме се повеќе килца. Особено брз начин да се здебелиме е пиењето овошен сок на гладен стомак. Безопасниот и полезен продукт моме...

Прочитајте повеќе

Мимозата го јакне имунитетот

Од дата: 08-03-13 г.

Во Австралија, инаку татковината на мимозата, Абориџините со векови го користат сокот од оваа билка во исхраната, а во Европа, во народната медицина најчесто се користи за јакнење на имунитетот. Најле...

Прочитајте повеќе

Кој е најздравиот чај на планетата?

Од дата: 07-03-13 г.

И покрај тоа што зелениот чај важи за најздравиот чај на светот, најновата обемна студија на британските научници откри голема тајна. Земјите кои најмногу пијат црн чај имаат најмал број на дебели луѓ...

Прочитајте повеќе

Јаболкото лекува сто болести

Од дата: 06-03-13 г.

Ева не без причина му подарила на Адам јаболко. Зашто, ова овошје, како што велат луѓето, лекува сто болести. Ќе наведеме само некои: - Ако на гладен стомак се изеде едно свежо јаболко, тогаш ќе ја р...

Прочитајте повеќе

Морков за борба со ракот

Од дата: 06-03-13 г.

Морковот штити од рак, срцеви заболувања и висок притисок. Тој е извонреден извор на бетакаротин кој на организмот му помага во борбата против ракот. Еден морков има дури 10,3 мг од оваа супстанца. П...

Прочитајте повеќе

Овошје за добро расположение

Од дата: 06-03-13 г.

Сакате да бидете расположени и во форма? Затоа јадете што повеќе здрави продукти како што е овошјето. Совет е овошјето да не го јадете веднаш по оброкот, туку најмалку 20 минути пред јадење. БананиБа...

Прочитајте повеќе

Еве зошто медитеранската исхрана е најдобра за слабеење

Од дата: 27-02-13 г.

Медитеранскиот стил на исхрана кај луѓето со висок ризик од срцеви болести може да ја намали веројатноста да се случи срцев или мозочен удар за дури третина, покажува истражувањето кое ги тестирало еф...

Прочитајте повеќе

Не земајте антибиотици на своја рака

Од дата: 25-02-13 г.

Нивната употреба може да биде од клучно значење во лекување на опасни болести како пневмонија и труење на крвта. Тие се ефикасни кај бактериски заболувања и го забрзуваат закрепнувањето. Но сепак наро...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter