Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

ОВА СЕ ОНИЕ ПИЈАЛОЦИ КОИ СЕ НАЈДОБРИТЕ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Од дата: 21-02-13 г.

Околу 70% од масата на човечкото тело е вода и ништо не би можело да ја замени таа потреба на организмот од течности. Водата е најполезниот извор на влага, но освен неа има и други пијалоци, кои даваа...

Прочитајте повеќе

ЗДРАВО И ВКУСНО: ДОМАШНА ВИТАМИНСКА ВОДА

Од дата: 19-02-13 г.

Ако сакате да се заштитите од стресот и се грижите за своето здравје, оваа рецепта е точно за вас. Витаминската вода освен што е полезна за здравјето исто така е и многу вкусна. Тоа автоматски го прав...

Прочитајте повеќе

Освежувачка зимска овошна салата

Од дата: 18-02-13 г.

Овошната салата не мора да значи дека мора да се јаде само во лето, заедно со сладолед и многу шлаг. Салатата обично е брза, здрава и треба да биде нискокалорична. Ние ви нудиме рецепт за овошна салат...

Прочитајте повеќе

ЧАЈ КОЈ ЈА ПРОЧИСТУВА КРВТА

Од дата: 15-02-13 г.

Чај од исушени пупки рози или листови од роза, со векови се користи како лек против обилна менструација, несвестица, вртоглавица и главоболка. Но, во подлените неколку години се повеќе се докажува де...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ЛЕК ЗА ЗАБРЗУВАЊЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ

Од дата: 11-02-13 г.

Витката линија секогаш ќе биде помеѓу топ целите на мнозинството жени и различните помошни совети за да може оваа идеја побрзо да премине во реалност се добро дојдени на страниците на Попара.мк. Ев...

Прочитајте повеќе

НИЕ СЛАБЕЕМЕ СО МАГДОНОС, А ВИЕ?

Од дата: 08-02-13 г.

Сигурно знаете дека магдоносот е особено полезен за здравјето. Но знаете ли дека може да ви помогне и во борбата со излишните килограми? Магдоносот го подобрува метаболизмот и го стимулира согорување...

Прочитајте повеќе

Пред тренинг: 3 предлог оброци за раст на мускулите

Од дата: 06-02-13 г.

Oброците пред и после тренингот се неопходни за да ви осигураат гориво за квалитетен тренинг и растење на мускулите, но најбрзото решение најчесто не е доволно квалитетно."Органски одгледаната храна е...

Прочитајте повеќе

МАЛИ ТРИКОВИ СО КОИ ЌЕ ГИ НАМАЛИТЕ КИЛОГРАМИТЕ

Од дата: 06-02-13 г.

Ако сакате да ги намалите килограмите, дефинитивно треба да промените нешто во секојдневната рутина. Не мора да значи дека треба да се ставите на некоја ригорозна диета, доволно е да почнете со практи...

Прочитајте повеќе

Чајот од мајоран ги регулира стомачните проблеми

Од дата: 04-02-13 г.

Мајоранот уште Египќаните, старите Грци и Римјани го употребувале како зачин, но и како лек. За надворешна употреба во традиционалната медицина мајоранот се користи во облик на маст или како алкохолна...

Прочитајте повеќе

Две состојки за побрзо слабеење

Од дата: 02-02-13 г.

Земањето на додатоци во исхраната во облик на витаимн Д и калциум за време на диетата може да доведе до зголемено губење на масното ткиво во однос на диетата без додатоци во исхраната. Во магазинот &...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter