Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

Осумчасовна диета: Јади се од 9 до 17 часот, ослаби 4,5 килограми за една недела

Од дата: 01-02-13 г.

Сакате да ослабете, а имате проблем да се откажете од омилената храна? Послушајте ги авторите на книгата “Осумчасовна диета: Изгубете килограми без да внимавате што јадете“. Давид Зинце...

Прочитајте повеќе

Како да бидете здрави оваа година

Од дата: 01-02-13 г.

Почетокот на годината е вистинското време да направите нешто добро за себе. Почнете да живеете поздраво, но не од "понеделник", туку од денес. Намелете го внесувањето на прости јаглени хидратиБел л...

Прочитајте повеќе

Сокот од краставица ја подмладува кожата

Од дата: 01-02-13 г.

Свежата краставица содржи 40 отсто калиум, 10 отсто натриум, 7,5 отсто калциум, 20 отсто фосфор и 7 отсто хлор. Овој сок е едно од најдобрите средства за стимулирање на мочањето. Благодарение на таа о...

Прочитајте повеќе

Со лук и лимон до понизок холестерол

Од дата: 01-02-13 г.

Излупете три главици лук, исечете три лимона со кората, сето тоа измиксирајте го и ставете го во еден литар провриена и изладена вода. Потоа, смесата варете ја до пред вриење, па оставете ја да отстои...

Прочитајте повеќе

БАНАНАТА – ДРАГОЦЕНА ХРАНА ЗА ВАШАТА КОЖА

Од дата: 31-01-13 г.

Колку што е драгоцена бананата за исхраната, исто толку е важна и за негата на вашето лице. Не само што е вкусна, таа содржи и голема количина на скроб, овошен шеќер, витамини А, Б6 и Б12, а обилува и...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СОЗДАДЕНА ОД НУТРИЦИОНИСТИ – ЗА 13 ДЕНА ДО 10 КИЛОГРАМИ

Од дата: 29-01-13 г.

Диетата трае 13 дена и за тоа време можете да ослабнете 8 – 10 килограми. Диетата е балансирана и се препорачува од нутриционисти. Ден 1/ појадок чаша зелен чај, ручек две варени јајца, домати ...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ПИЛИНГ ОД КАФЕАВ ШЕЌЕР И БАНАНА

Од дата: 28-01-13 г.

Секоја жена треба да посвети внимание за да има здрава и мека кожа на телото. Наместо да купувате специјана козметика можете да ја направите сами во домашни услови и да ве чини доста поефтино. Денес ќ...

Прочитајте повеќе

Едноставни правила за совршена линија

Од дата: 25-01-13 г.

Следните неколку совети ќе ви помогнат ден по ден,месец по месец, да ја остварите својата цел - да постигнете линија каква сте посакувале отсекогаш. Променете го начинот на исхрана.Зауздајте го апети...

Прочитајте повеќе

ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ОРГАНИЗМОТ СО ОРИЗ

Од дата: 22-01-13 г.

Ова е еден од најлесните и достапни начини за прочистување на организмот од отпадните материи и токсини. Прочистувањето со ориз станува се повеќе популарно, ние ќе ви објасниме зошто. Како дејствува...

Прочитајте повеќе

Природна „инјекција“ против грип

Од дата: 20-01-13 г.

Сезоната на грип веќе започна, а ладно и променливо време е погодно за ширење на вируси. За да го подготвите телото за борба против настинките и грипот важно е да го зајакнете имунитетот. Но кога грип...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter