Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

Направете сами: Здрав неисцеден домашен џус

Од дата: 18-01-13 г.

Купувањето на сок ​​од портокал во тетрапак, и покрај етикетата дека тој е „100 отсто природен сок без додадени шеќери и конзерванси“, всушност е калориска бомба со многу ниско ниво на хра...

Прочитајте повеќе

ВЕЖБАЈТЕ ПРЕД ПОЈАДОКОТ, ПОЛЕСНО СЕ СЛАБЕЕ

Од дата: 11-01-13 г.

Тренингот пред првиот оброк е поефикасен отколку да вежбате по појадокот, бидејќи не само што се согоруваат повеќе килограми, туку и се намалува нивото на масти во крвта, покажува најновото истражувањ...

Прочитајте повеќе

НАМАЛЕТЕ ГИ КИЛОГРАМИТЕ НА ПЛАНИНА

Од дата: 03-01-13 г.

Високата надморска височина им помага на гојазните луѓе полесно да ослабнат, утврдија лекарите од Минхен. Кога ќе се прејадете за време на празниците огромен број луѓе во овој период се здебелуваат п...

Прочитајте повеќе

Празнична диета во четири чекори

Од дата: 25-12-12 г.

Иако најголемиот дел жени, пробуваат диета седмица-две пред Нова година или веднаш после неа, експертите многупати докажале дека краткотрајните диети ретко кога успеваат. Прв чекор: Започнете ја ди...

Прочитајте повеќе

ЛИФТИНГ МАСКА ЗА ЛИЦЕ ОД ПОРТОКАЛ

Од дата: 25-12-12 г.

Оваа прекрасна маска од портокал ќе ви помогне да ја затегнете кожа на лицето, а можете да ја направите дома брзо и лесно и да ја нанесувате секој ден. Портокалите се богати со витамин Б, Ц , калиум,...

Прочитајте повеќе

Портокал - супер овошје

Од дата: 21-12-12 г.

Портокалот и неговиот сок го намалуваат крвниот притисок, а со тоа го намалуваат и ризикот од кардиоваскуларни заболувања. Американските научници сега открија уште нови позитивни страни на ова вкусно ...

Прочитајте повеќе

ЈАЈЦАТА КАКО ПРЕВЕНЦИЈА ОД МНОГУ БОЛЕСТИ

Од дата: 19-12-12 г.

Досега беше познато дека јајцата се одличен извор на протеини, липиди, витамини и минерали, а научниците од Универзитетот во Алберта ги открија нивните антиоксидансни својства, што значи дека помагаат...

Прочитајте повеќе

Топли напивки за студ

Од дата: 17-12-12 г.

За време на ладното време, трите популарни топли напивки нема само да ве загреат, туку и позитивно ќе влијаат на вашиот имунолошки систем, а може да спречат и одредени заболувања. Хемичарите откриле ...

Прочитајте повеќе

БЛАГОДЕТИТЕ НА ЛОВОРОВИОТ ЛИСТ

Од дата: 14-12-12 г.

Освен тоа што ловоровиот лист го подобрува вкусот на јадењето исто така има и многу лековити својства. Тој има благотворно дејство врз системот за варење. Ја зголемува секрецијата на дигестивните кисе...

Прочитајте повеќе

МАНДАРИНИ ЗА ЗДРАВО СРЦЕ

Од дата: 12-12-12 г.

Мандарините содржат нобилетин, супстанца која на организмот му помага да се избори со лошиот холестерол и триглицеридите. Јадењето на мандарини би можело да го заштитат организмот од лошиот холестеро...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter