Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

НАМАЛЕТЕ ГО СТОМАКОТ ВО 6 ЧЕКОРИ

Од дата: 10-12-12 г.

Диeтата на нутриционистот Марли Хлер стана вистински хит во САД, бидејќи не бара пребројување на калории, со часови трчање на лента или нездрав начин на исхрана. Наречена е DASH, а наводно по две неде...

Прочитајте повеќе

Откријте зошто јајцето е кралот на исхраната

Од дата: 06-12-12 г.

Американските експерти ја проверија старата добра поговорка која вели: „Секое утро јадете по едно јајце ...“ и открија дека има вистина во оваа изјава. Јајцата се одлични за здравјето на ...

Прочитајте повеќе

ДА НАЗДРАВИМЕ! ПЕТ СКРИЕНИ ПРЕДНОСТИ НА ВИНОТО!

Од дата: 03-12-12 г.

Ако виното се пие умерено може навистина да му годи на организмот. Дознајте кои се петте предности на овој алкохолен пијалок. Го зајакнува имунитетот!Неоддамна едно истражување во Британија докажа де...

Прочитајте повеќе

Магдонос против модринки

Од дата: 28-11-12 г.

а несмасните, кои дома често налетуваат на кваки или на некој друг дел од мебелот, а притоа заработуваат модринки, препорака е никогаш да не останат без свеж магдонос во кујната. Зашто, листовите од ...

Прочитајте повеќе

ВЕЖБАЈТЕ ПРЕД ПОЈАДОКОТ, ПОЛЕСНО СЕ СЛАБЕЕ

Од дата: 28-11-12 г.

Тренингот пред првиот оброк е поефикасен отколку да вежбате по појадокот, бидејќи не само што се согоруваат повеќе килограми, туку и се намалува нивото на масти во крвта, покажува најновото истражувањ...

Прочитајте повеќе

ШТО ВИ ОДГОВАРА ПОВЕЌЕ: ОРЕВИ ИЛИ ЛЕШНИЦИ?

Од дата: 26-11-12 г.

Кои јаткасти плодови се најдобри за нашето здравје? Тие ни даваат енергија, со нив внесуваме многу витамини и минерали, со некои од нив може да изгубиме и вишок на килограми. За намалување на холесте...

Прочитајте повеќе

Мандарините за здравје и убавина

Од дата: 23-11-12 г.

Мандарината по својот состав е мошне слична на портокалот. Во 100 г мандарини има 30 мг витамин Ц (портокалот во истото количество има 50 мг витамин Ц), а тука се и витамините од Б групата, од минера...

Прочитајте повеќе

Селенот ја продолжува младоста

Од дата: 23-11-12 г.

Познато е дека недостигот или недоволното количество на селен во исхраната негативно се одразува врз имунитетот. Покрај тоа, дефицитот на овој минерал го забрзува стареењето и создава услови за наста...

Прочитајте повеќе

Ефикасни совети за чистење на организмот

Од дата: 23-11-12 г.

Диетите со кои сакаме да го исчистиме организмот вклучуваат гладување, пиење на сок или супа, но сепак тој начин е лош за нашето здравје. Со јадење на прави намирници ќе му ја овозможите на вашиот ор...

Прочитајте повеќе

МАГДОНОСОТ ГИ ЛЕЧИ УРИНАРНИТЕ ИНФЕКЦИИ

Од дата: 23-11-12 г.

Магдоносот не е само билка која е ценета во кулинарството, тоа е билка која е моќна за нашето здравје. Магдоносот многу успешно ги намалува тегобите кои се предизвикани од уринарните инфекции. Листо...

Прочитајте повеќе

Прва   4  5  6  7  8  9  Избери 
Tyxo.bg counter