Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

МАСЛИНОВОТО МАСЛО Е ПРИРОДЕН АНАЛГЕТИК

Од дата: 19-11-12 г.

Маслиновото масло содржи исти супстанци како и лекот Бруфен. Личностите кои имаат проблем со реума и други слични воспалителни процеси може да си помогнат со маслиново малсо, наместо со лек и тоа со д...

Прочитајте повеќе

БОДИБИЛДИНГ ДИЕТА

Од дата: 15-11-12 г.

Бодибилдинг диетата е создадена за зголемување на мускулна маса и намалување на телесните масти. Се препорачува земање на многу протеини и сложени јаглехидрати, како пченкарен леб, компири, ориз. Пост...

Прочитајте повеќе

Вежбите вe прават повеќе задоволни од животот

Од дата: 14-11-12 г.

Според научниците луѓето кои не се особено задоволни од својот живот, можат да ја променат таа лоша мисла преку спорт. Новите истражувања покажуваат дека аеробните вежби ја намалуваат потребата од дру...

Прочитајте повеќе

Биолошки или интегрален леб?

Од дата: 13-11-12 г.

Интегралниот леб се добива од мелено интегрално зрно, кое не минало низ индустриски третман, како рафинирањето. Затоа ги содржи сите важни состојки од зрното. Различно е интегриран или типот на интегр...

Прочитајте повеќе

Тактики за да ја победите настинката

Од дата: 13-11-12 г.

Обилен и здрав доручек, и тоа што порано е првиот чекор во борбата против преладата. Ова е природен борец поротив висуите и ако го пресконувате, ќе го намалите и неговото влијание за 17 проценти. Зато...

Прочитајте повеќе

КАКВА ХРАНА ТРЕБА ДА ЈАДЕМЕ ПРЕД ТРЕНИНГ?!

Од дата: 10-11-12 г.

Постојат некои корисни намирници, кои е добро да ги косумирате околу 120 минути пред да започнете со вежбање?! Чоколадо Биоактивните соединенија тирамин и фенилетиламин во него можат да ви дадат ене...

Прочитајте повеќе

Како да го зајакнете го имунитетот на есен

Од дата: 09-11-12 г.

Есента е време кога организмот е подложен на настинки, вируси и грип. Коренест зеленчук на вашето мениЕсента е време кога организмот е подложен на настинки, вируси и грип. Но, ако консумирате повеќе ...

Прочитајте повеќе

Костените ги топат килограмите и ја убиваат анемијата

Од дата: 09-11-12 г.

Иако спаѓа во категоријата на суво овошје, костенот не е високо калоричен како останатото овошје. Околу 100 грама костени имаат околу 200 калории, а преставуваат нутритивно високо вреден и заситен обр...

Прочитајте повеќе

ВО ФОРМА САМО СО ЕДЕН ШЕЈК

Од дата: 08-11-12 г.

Иако летото бевте доста активни, а и поради горештините се потевте доста, сепак не успеавте да симнете посакуваните килограми? Или само сакате да ги намалите масните наслаги на телото? Или пак сакате ...

Прочитајте повеќе

Заштедете калории и со кафето

Од дата: 06-11-12 г.

Не морате да се откажете од утринското кафе со млеко за да ги намалите калориите. Всушност, истражувањата покажуваат дека калциумот може да ви помогне да ослабите, бидејќи го тера телото да согорува п...

Прочитајте повеќе

Прва   5  6  7  8  9  10  Избери 
Tyxo.bg counter