Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

SERIOUS MASS 2.7 kg. - TOP PROIZVOD 2011 g.

Од дата: 20-04-11 г.

"Serious Mass" ве снабдува со потребните состојки за да кревате големи тежини и да го постигнете изгледот кој од секогаш го посакувате. Секоја доза содржи 1250 калории кои, воглавно произлегуваат од протеини,250  гр. сложени јагленохидрати, 25 витамини и минерали и високо квалитетна протеинска мешавина  од протеини од сурутка.Со додавање на Креатин монохидратот, глутаминот, холин и инозитолот се овозможува  да се оптимализира секој тренинг за сила, додека комплетниот витамински и минерален профил го обезбедува вашето тело со состојките кои му се потребни.

SeriousMasstp

Состав:

Дози: 2 мерителни лажици (334 гр.)

Дози во паковање: 8

Вкупно масти 4,5 гр.
Заситени масти 1,5 гр.
Холестерол 80 мг.
Вкупно јагленихидрати 252гр.
Шекер 20 гр.
Протеин 50 гр.
Витамин А 5000 IU
Витамин  Ц 60 мг.
Витамин Д 200 IU
Витамин Е 30 IU
Тиамин 4,8 мг.
Рибофлавин 4 мг.
Ниацин 50 мг.
Витамин Б6 5 мг.
Фолна киселина 400 мцг.
Витамин Б12 100 мцг.
Биотин 300 мцг.
Пантотенинска киселина 25 мг.
Калциум 590 мг.
Железо 8 мг.
Фосфор 430 мг.
Јод 150 мцг.
Магнезиум 140 мг.
Цинк 15 мг.
Селениум 70 мцг.
Бакар 1,6 мг.
Манган 2 мг.
Хромиум 120 мцг.
Молибден 75 мцг.
Содиум 410 мг.
Потасиум 1560 мг.

Употреба:

Две мерителни лажици 1-2 пати на ден.

ВО СИТЕ ПРОДАВНИЦИ НА ГЛАДИЈАТОРИ ВО БИТОЛА И СКОПЈЕ:

http://www.gladijatori.com/optimum-nutrition-serious-mass_p70.html

http://bodybuilding.com.mk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=126&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=164

Tyxo.bg counter