100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Роза Канина ЧАЈНА КОМБИНАЦИЈА ПРОТИВ БОЛЕСТИ НА ОРГАНИТЕ ЗА МОКРЕЊЕ 100 гр

Роза Канина ЧАЈНА КОМБИНАЦИЈА ПРОТИВ БОЛЕСТИ НА ОРГАНИТЕ ЗА МОКРЕЊЕ 100 гр
Роза Канина

ЧАЈНА КОМБИНАЦИЈА ПРОТИВ БОЛЕСТИ НА ОРГАНИТЕ ЗА МОКРЕЊЕ 100 гр

нема во моментот

Информација за производот: Роза Канина ЧАЈНА КОМБИНАЦИЈА ПРОТИВ БОЛЕСТИ НА ОРГАНИТЕ ЗА МОКРЕЊЕ 100 гр

ПОВАЖНИ СВОЈСТВА -диуретично, дијафоретично,антиревматично, хемостатично,реминализантно, спазмолитично и друго.

ДЕЈСТВА - диуретични , помагапри заболувања на уринарните патишта, против отоци од било какво потекло, против грип и настинки, грозници и треска со температури, го намалува холестеролот и триглецеридите,помага за детоксикација на организмот и крвта, моќно дејство за чистење на организмот од отрови, штетни материи, ја намалува уреата и мочната киселина, има антиревматски, антиревматизни дејства, позитивни дејства против кожни болести, егземи, витилиго, псоријази, против првут, мрсна кожа и коса. Против акутни хронични болести на уринарните патишта, нефрит, пиелонефрит, цистит и уретрит, против талози, песок и камења во бубрезите, уретрите, бешика , воспаленија акутни и хронични на простата, јајници, јајцеводи, матка, жолчка и жолчните патишта, против отоци (едем) при инсуфиценти бубрези, срце и црн дроб, воспалителни процеси со спазми, искашлување, против шлајмови во белите дробови, воспаленија на стомак и цревата, дијареи, колитиси, го намалува крвниот притисок, помага против крварења од нос, матка, хемороиди, белите дробови и сл. Ја  чисти  и подобрува крвната слика, има позитивни дејства  при гингвит, стоматит, тонзилит, отворени, стари и живи рани и гнојни процеси на кожата, панарициум, егземи, псоријази. Има антибактериски, антимикробни и антивирусни својства, помага при воспалителни и бактериолошки проблеми на јајници, матка, бело прање (ешерихија коли, кандида и др) помага против потешките заболувања (миоми,цисти ,ту.и др), се користи како дополнување на терапиите со други комбинации и чаеви заради појачување на дејствата.

Состав:

betula verukosa

h. gabra

e. arvense

s.montana

r. frutkosus

h. perforatum

p. avikulate

Употреба:

3 супени лажици од чајот се попаруваат со 1,5 литар вода што врие , се покрива со капак и се остава да отстои најмалку два сати. Се процедува и се пие преку цел ден наместо вода. Се спрема со флаширана, негазирана и неминерална вода (обична вода). Кај проблеми со песок, камчиња и каменја, бактериолошки проблеми, бело прање се пие  од 1,5 до 3,5 литри ,за да се врши *перење* на органите и организмот.
Нема штетни дејства, нема *нус* појави со ниедно лекарство, не ствара навики , може да се користи , долго време, месеци, години, се користи како *превентивно* средство против сите горе наведени  проблеми. Се користи како основно или дополнително средство со сите други чајни мешавини или комбинации, и производи од лековити тревки или пак медикаменти и лекарства.

Tyxo.bg counter