Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Статии за спортот

Како да се спречи анемијата?

Анемиите кај децата се честа појава, но нема причина за загриженост. Со воведувањето на определени видови на зеленчук и овошје во исхраната се обезбедува доволно сила за забрзано растење и развој. Су...

Прочитајте повеќе

Добрите страни на лубеницата

Загризот на сочно парче лубеница додека сокот полека се растекува по лицето е една од првите асоцијации на летото. Покрај тоа, ова вкусно овошје носи и бројни бенефити за здравјето. Одлична хранлива ...

Прочитајте повеќе

Здрава храна препорачлива за секој ден

Здравата, природна и урамнотежена исхрана е услов за добро здравје и виталност. Еве неколку видови храна кои ќе му бидат добредојдени на вашиот организам.. Зрнести плодови Сите зрнести плодови, ка...

Прочитајте повеќе

Која храна ни гарантира одлично здравје и долг живот?

Туната е една од најздравите риби кои треба да ги додадете во вашата секојдневна исхрана. Оваа намирница претставува совршен извор на висококвалитетни протеини кои воедно содржат малку масти. Било на...

Прочитајте повеќе

СОВЕТИ ОД МЕЛИНА: ТАЈНИТЕ НА ЧЕСТОТО ЈАДЕЊЕ: КАКО ДА ГО ПРЕТВОРИТЕ БАВНИОТ МЕТАБОЛИЗАМ ВО ТУРБО МАШИНА?

Брз метаболизам. Само спомнувањето на таа фраза поттикнува идеја за прекрасно тело, без масти. Практикувањето мали, а чести оброци – оброк на три часа кога сте будни- е најефикасната стратегија ...

Прочитајте повеќе

Што да јадете помеѓу оброците?

Ви недостасуваат витамини и минерали? Со оглед на тоа што со редовните оброци најчесто не внесуваме храна со доволно голема нутритивна вредност, паметно избраната ужина може да биде ваше тајно оружје....

Прочитајте повеќе

Здравје од чиниите на предците

НАЧИНОТ на исхраната во која се внесува помалку јаглени хидрати, а повеќе масти од официјалните здравствени насоки – LCHF исхраната, веќе со години во светот има свои поддржувачи, а во последно ...

Прочитајте повеќе

Паметни калории: Сладок пијалак кој ги топи масните наслаги

И покрај популарното верување дека бананите или путерот од кикирики треба да се избегнуваат, сепак доколку сакате да изгубите некој килограм, овие две намирници се едни од најпосакуваните состојки за ...

Прочитајте повеќе

Супер моќен пијалак на младоста готов за 1 минута

Снабдете се со неколку здрави намирници и за една минута можете да подготвите моќно „аnti age“ фрапе, кое слободно можеме да го наречеме бомба полна со антиоксиданси кои ќе ве заштитат, но...

Прочитајте повеќе

Моќта на бобичесто овоше

Доаѓањето на топлото време со себе си носи ги носи и најздравите плодови на природата. Станува збор за бобичестото овошје кое е вистинска мала ризница на витамини и минерали. Дали сте знаеле дека сит...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter