Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Бодибилдинг : Личности

Приказна за успехот: Се оттргнал од алкохолот со редовно вежбање

Име:Еј Џеј ГрејсГрад на живеење:Холивуд, ФлоридаГодини:28Висина:1.75 сантиметриТежина претходно:86 килограми3 месеци подоцна:78 килограми Еј Џеј Грејс играл бејзбол скоро целиот негов живот. Неговите...

Прочитајте повеќе

Најефикасен тренинг за гради според Виктор Мартинез

Голем број луѓе имаат проблем со градите. Едноставно, мускулите на градите екстремно споро напредуваат. Често се случува да имате одлични резултати со бицепсот или трицепсот, а на градите да не можете...

Прочитајте повеќе

Режим на исхрана и фитнес тренинг на Jamie Eason

Нема сомнение Jamie Eason е еден од најпознатите модели во фитнес индустријата. Освен што работи како фитнес модел и писател за страницата bodybuilding.com. се појавува и на насловните страни на многу...

Прочитајте повеќе

Инспиративни цитати на Арнолд Шварценегер

Австриецот Арнолд Шварценегер е роден на 30 јули 1947 година и без сомнение е еден од најпознатите бодибилдери на светот. Има освоено 7 Mr. Olympia титули и со тоа стави свој печат на бодибилдингот во...

Прочитајте повеќе

Деконструкција на најпознатото тело

Шварценегер кој наскоро ќе наполни 60 год, ги покажува последиците од својот живот како филмска ѕвезда, спортист и бодибилдер. Времето го брка Арнолд кое и го достигнува.Калифорнија е сведок на еден ...

Прочитајте повеќе

Како г-дин Ли Ханеј стана Мр Олимпија по трет пат

Во Колумбос, Охајо, 11 Октомври 1986год, на дваесет и вториот избор за Мр Олимпија, се најдоја рамо до рамо најдобрите бодибилдери во светот. Пред самиот натпревар имаше многу прогнози, кои беа кажани...

Прочитајте повеќе

"Јас сакам да бидам најдобро градениот човек на светот" - Арнолд Шварценегер

Tоа беа зборовите на малиот 13 годишен Арнолд, чии родители Густав и Аурелија Шварценегер само воздивнле и го исфрлиле од своите глави тоа што го слушнале. Тие отсекогаш имале свои сомнежи, но сега ти...

Прочитајте повеќе

Cory Everson

Родена е на 4.01.1959 година. Набрзо откако дипломирала на Универзитетот на Winsconsin, Кори имала проблем со левата нога. Лекарите дури песимистично предвидувале дека нема повеќе да биде во состојба ...

Прочитајте повеќе

Steve Reeves

Стив Ривсбешесестранчовек.Тој бешеактер,бодибилдер,автор на неколку книги и фитнесконсултант. Неговата филмска, сценскаи телевизискакариератраеше повеќе од триесет години. Покрај тоа, Ривс има инспири...

Прочитајте повеќе

Совети од познатите тренери - Џек Лалејн

Џек Лалејн е фитнес експерт, нутриционист, мотивирачки говорник, познат и како „Таткото на фитнесот“. Неговата мисија била да им претстави на луѓето начини како сами да си помогнат да се ...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter