Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Бодибилдинг : Фитнес за Жени

WBFF бикини Про Laura Michelle Prestin диета и тренинг

Тежина: 57кг. Висина: 170cm. Години: 27 Локација: Канада Тренингот : Понеделник: Нозе Вторник: Грб / стомачни / раце Среда: Гради / рамена Четврток: Нозе Вторник: Грб / стомачни / раце Сабот...

Прочитајте повеќе

Женските фитнес грешки

Кои фитнес грешки најчесто ги прават жените кога вежбаат? Тренинг по иста програма подолг период, вежби на празен стомак, јадење "junk food", избегнување на потешки вежби.... и уште, и уште. Кои се о...

Прочитајте повеќе

ВИ ГО ОТКРИВАМЕ НАЈЛЕСНИОТ ПАТ ДО РАМЕН СТОМАК...

Рамниот стомак не е невозмошна мисија, како што сметаат многумина. Но, треба многу труд и правилна исхрана за да го постигнете тоа. Ова се неколку сојузници за рамен стомак: Протеини Протеините пом...

Прочитајте повеќе

Топ 5 фитнес вежби во сала

Влегувате во фитнес сала и погледнувате наоколу. Многу фитнес уреди, но не знаете од каде да почнете. Ќе ви олесниме со листа од топ 5 фитнес вежби за во сала. Овие 5 фитнес вежби се задолжителни за ...

Прочитајте повеќе

Митови за женскиот фитнес

Фитнес салите се доста посетени неодамна. Се повеќе луѓе сфаќаат дека имаат потребата од движење и промена во своето секојдневие. Жените обично го одбегнуваат фитнесот. За жал се доста неуки и не се ...

Прочитајте повеќе

Пет заповеди на витката линија

Време е конечно да создадете правилни навики кои ќе придонесат да изгледате убаво и витко, да бидете здрави и да се чувствувате задоволни со самите себе. 1. Протеини во секој оброкЧетвртина од калори...

Прочитајте повеќе

Фит форма: 6 клучни истегнувања

И покрај тоа што вежбањето постојано се нагласува како неизоставен елемент за здравје на телото и умот, неретко се заборава да се напомене важноста на истегнувањето. Без разлика дали вежбате или не, ...

Прочитајте повеќе

Совети за безпрекорно тело

Познатата американска тренерка Sheila Cluff претставила одлични идеи за помош, со кои вежбањето би можеле многу лесно да го вклопите во било кој распоред... 1. Немате време да вежбате 30 минути наедн...

Прочитајте повеќе

Фитнес грешки кои многумина ги прават

Ако вежбатередовно во салатаили ако вежбите ги изведувате дома, ане гледате резултати,не се откажувајте од физичките активности.Внимателно разгледајте говашиот планза вежбање и внимателно отценетедали...

Прочитајте повеќе

6 безболни вежби за рамен и цврст стомак

Мускулите на стомакот или абдоменот се многу важни за целокупното тело бидејќи го поддржува ’рбетот од предната страна, а цврстиот и рамен стомак е темел на добро обликувано тело. Токму заради н...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter