Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Бодибилдинг

Пет работи кои треба да ги знаете за мускулите

Тајната формула за силни мускули на абдоменот се склековите. Не само што ги зацврстуваат мускулите на градите и рацете, туку овие вежби го зајакнуваат целото торзо. Она на што треба да внимавате е нач...

Прочитајте повеќе

Митови за женскиот фитнес

Фитнес салите се доста посетени неодамна. Се повеќе луѓе сфаќаат дека имаат потребата од движење и промена во своето секојдневие. Жените обично го одбегнуваат фитнесот. За жал се доста неуки и не се ...

Прочитајте повеќе

Oна што ви недостига во тренингот за рамена

Развивањето на грбот може да биде навистина лесно. Теговите ќе придонесат во развивањето и на рацете и на грбот, но она што ќе направи добар спој на резултатите на грбот и рацете се рамената.За жал, в...

Прочитајте повеќе

Забрзајте го метаболизмот со утрински склекови - 3 варијации

Oбично понеделникот за повеќето кои тренираат во теретана е ден за гради, каде следува бенч прес, разбој, развлекување на сајли и справи за гради. Одлично би било доколку со овие вежби додадете и осно...

Прочитајте повеќе

Фит Форма: Како да ги зголемите мускулите додека спиете?

Човечкото тело гради мускулно ткиво два пати дневно – веднаш после вежбањето и за време на спиењето. Со избирање на вистинскиот оброк за вечера, можете да ја зголемите вашата мускулна маса буква...

Прочитајте повеќе

Пет заповеди на витката линија

Време е конечно да создадете правилни навики кои ќе придонесат да изгледате убаво и витко, да бидете здрави и да се чувствувате задоволни со самите себе. 1. Протеини во секој оброкЧетвртина од калори...

Прочитајте повеќе

Фит форма: 6 клучни истегнувања

И покрај тоа што вежбањето постојано се нагласува како неизоставен елемент за здравје на телото и умот, неретко се заборава да се напомене важноста на истегнувањето. Без разлика дали вежбате или не, ...

Прочитајте повеќе

5 најдобри вежби кои не ги тренираш

Понекогаш најдобрата вежба е таа којашто ти не ја правиш. А зошто е тоа така? Веројатно поради две причини: 1) не знаеш дека постои или 2) изгледа малку потешко и затоа не се осмелуваш да ја направиш ...

Прочитајте повеќе

Ментални техники за бодибилдингот

Додека за многу бодибилдерски техники има голем број истражувања кои ги покажуваат корисните и некорисните работи, улогата на мозокот во изградбата на телото, не е потполно истражувана. Само затоа шт...

Прочитајте повеќе

Тренинг програмата на Arnold Schwarzenegger

Кога и да се спомне бодибилдинг сигурно Arnold Schwarzenegger е првото име што ви доаѓа на памет. Кралот, како што го нарекуваат оние кои се занимаваат со овој спорт, го постигнал највисокото ниво во ...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter