Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Бодибилдинг

Спиењето и бодибилдингот

Ништо не е толку фрустрирачки како што е несоницата, превртување во креветот, илјадници глупави мисли. За бодибилдерите ситуацијата е уште полоша, да се спие барем 8 часа, а стандардно е 9 часа. Рег...

Прочитајте повеќе

Подготовки за натпревар:

Подготовките за натпреварување можат да потраат од 12 до 16 недели.Тоа може да биде подолго или пократко, зависно од која позиција започнувате. Дневниот внес на калории треба постепено да го намалува...

Прочитајте повеќе

"Јас сакам да бидам најдобро градениот човек на светот" - Арнолд Шварценегер

Tоа беа зборовите на малиот 13 годишен Арнолд, чии родители Густав и Аурелија Шварценегер само воздивнле и го исфрлиле од своите глави тоа што го слушнале. Тие отсекогаш имале свои сомнежи, но сега ти...

Прочитајте повеќе

Зошто жените треба да вежбаат со тегови?

Кога сакаат да ослабат и да ја подобрат својата фигура, повеќето жени се насочуваат кон кардио вежби или аеробик. Но, кардио вежбите не се доволни за оформување на цврсто, стегнато тело. Во секоја про...

Прочитајте повеќе

Cory Everson

Родена е на 4.01.1959 година. Набрзо откако дипломирала на Универзитетот на Winsconsin, Кори имала проблем со левата нога. Лекарите дури песимистично предвидувале дека нема повеќе да биде во состојба ...

Прочитајте повеќе

Steve Reeves

Стив Ривсбешесестранчовек.Тој бешеактер,бодибилдер,автор на неколку книги и фитнесконсултант. Неговата филмска, сценскаи телевизискакариератраеше повеќе од триесет години. Покрај тоа, Ривс има инспири...

Прочитајте повеќе

Совети од познатите тренери - Џек Лалејн

Џек Лалејн е фитнес експерт, нутриционист, мотивирачки говорник, познат и како „Таткото на фитнесот“. Неговата мисија била да им претстави на луѓето начини како сами да си помогнат да се ...

Прочитајте повеќе

LEE HANEY

Полно име: Lee Marvin Haney Прекар: "Totalee Awesome" Роден: 11.11.1959 Место на раѓање: Sparttanburg, South Carolina, SAD Висина: 1.80 cm Тежина: 111 kg Lee Haney е последниот мохиканец на класичнио...

Прочитајте повеќе

RONNIE COLEMAN

Датум на раѓање: 13Мај 1964 година.Место на раѓање: Монро, Луизијана Пораснал: Bastrop, ЛуизијанаОбразование: Bastrop средното училиште во 1982 година, Grambling Универзитетот, 1986Венчан за: Christin...

Прочитајте повеќе

SERGIO OLIVA

Роден: 4.7.1941 Прекар: "The Myth" Место: Guanabacoa, Cuba Тежина: 111 kg definiran 123 kg ван сезона Гради: 147 cm Половина: 68.5 cm Листови: 51 cm Sergio Oliva беше член на кубанскиот национален ти...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter