100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

ВИ ГО ОТКРИВАМЕ НАЈЛЕСНИОТ ПАТ ДО РАМЕН СТОМАК...

Рамниот стомак не е невозмошна мисија, како што сметаат многумина. Но, треба многу труд и правилна исхрана за да го постигнете тоа.

Ова се неколку сојузници за рамен стомак:

Протеини

Протеините помагаат во изградбата на мускулите, затоа мора да ги внесете во секојдневното мени. Но, да напоменеме не треба само да јадете протеини и при тоа да лежите. Со напорна вежба и внесување на протеини, цврстите мускули и рамен стомак ќе ви бидат многу полесно на дофат.

Појадувајте

Погрешно е кога не појадувате, па за ручекот јадете поголема количина на храна која е измешана. Појадокот нека биде здрав, нека се состои од житарици, овошје, јогурт.

Пред појадокот наместо кафе, напијте се една шоња зелен чај.

Вода

Пијте многу вода, минимум по две литри во текот на денот.

Вежбајте

Вежбањето е основно нешто за да постигнете рамен стомак. Целиот режим на исхрана ви паѓа во вода доколку не вежбате. Доколку не сте многу одговорни за да одите во теретана секој втор ден, тогаш натерајте се себе си да вежбате по неколку серии стомачни вежби кога ќе станете од спиење.

 

Tyxo.bg counter