Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Детоксикациска Бомба која ги Уништува Последиците од Журките !

Гушкање на перницата наместо на блиските, на првиот ден на Нова година е најчеста последица од новогодишните журки. Но за да го победите чувството на тромост и опијанетост е полесно од што мислите. Детоксикациска бомба направена во само неколку минути ќе ве припреми и за реприза.


Продавница и Фитнес Центар – Гладијатори 3 – ул. П.П. Његош бб (во улицата на Ѕвончарите) Битола тел: 047 242499 моб: 071309652

 

Во новогодишните најлуди ноќи најчесто доаѓа до пиење на поголеми количини на алкохол од вообичаеното и до јадење на слатки колачи. Дури другиот ден откриваме дека сме завршиле во кревет без воља и голема исцрпеност.

Сепак зелената бомба, кое за нејзино приготвување е потребно само неколку минути, ќе го ослободат вашето тело и ум, а со тоа и ќе ве спремат за новиот ден.

 

Состојки:

1 Лажичка јаболкова киселина

1 Лажичка ѓумбир

1 Чешне лук

1 Авокадо

Неколку листови нане

Малку магдонос

Неколку листови спанаќ

½ Чаша вода

1 Лажичка мед

 

Приготвување:

Исчистете ги лукот и авокадото, одстранувајќи им ја кората. Измијете ги листовите на свежиот спанаќ, магдонос и нането, потоа сите состојки ставете ги во блендер и добро сомелете ги, исцедениот сок веднаш испиете го, во што пократок рок.

Овој ефективен зелен напиток ќе ве наполни со енергија и од телото ќе ги исфрли сите токсини насобрани во текот на предходните часови.

Наздравје!


Продавница Гладијатори 1 – ул. Далматинска бр.8 (Стара Чаршија) Битола тел: 047 241588 моб: 071 309454

Продавница Гладијатори 2 – ул. Васко Карангелевски бр. 60-1/4 (Градски Реонски Пазар) Битола тел: 047 252109 моб: 071 309459

Продавница и Фитнес Центар – Гладијатори 3 – ул. П.П. Његош бб (во улицата на Ѕвончарите) Битола тел: 047 242499 моб: 071309652


Продавница Гладијатори СКОПЈЕ – ул. Ѓуро Ѓаковиќ бр. 18/4 (спроти Грчка Амбасада) Скопје тел: 02 6090440 моб: 072 274259

Tyxo.bg counter