Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Додатоци во исхраната

Сурутка: За здрав стомак и здраво тело

Имате намален имунитет и проблеми со стомакот? Напијте се малку сурутка! Сурутката претставува нус производ при производство на сирење и е намирница број еден која ја препорачуваат многу лекари и нут...

Прочитајте повеќе

Внесувате ли доволно витамини и минерали?

Уморни сте? Се чувствувате прекршено, а кожата ви е сува? Можеби на вашиот организам му недостасуваат важни хранливи состојки. Иако ги следиме советите за здрава исхрана, научниците сугерираат дека н...

Прочитајте повеќе

БЦАА - поим и дозирање

БЦАА се состои од три есенцијални аминокиселини: леуцин, изолеуцин и валин. Овие три аминокиселини сочинуваат околу една третина од вкупниот број на аминокиселини во мускулите. Човечкото тело има окол...

Прочитајте повеќе

5 додатоци во исхраната за подобри резултати во теретана

Дали сте биле во продавница за додатоци или пак теретана којашто продава вакви производи? Постојат голем број производи кои ќе ви помогнат доколку сте тип којшто сака да изгуби неколку килограми и да ...

Прочитајте повеќе

Протеините и нивните извори

Колку протеини му требаат на организмот? Протеините се неопходни за нормален раст, развој и функционирање на организмот. Тие се наоѓаат во состав на сите клетки и ткива. Организмот ги користи за ра...

Прочитајте повеќе

Природен напиток кој ќе ве наполни со енергија

Доколку сакате да имате поголема физичка моќ и да постигнете поголеми резултати за пократок рок, посегнете по сокот од цвекло. Новата студија покажала дека сокот од овој моќен зелечнук е вистинка ен...

Прочитајте повеќе

8-те најважни додатоци во исхрана за жените

Читаме многу статии за тоа кои се потребни витамини за жените за да ја зачуваат максимално убавината и здравјето. Понекогаш информациите се контрадикторни и повеќе не збунуваат. Затоа решивме да ја из...

Прочитајте повеќе

Чудото наречено лук

Просто не сме свесни на кои се начини лукот им помага на луѓето. Прво тој е неизбежен како кулинарска намирница, а веројатно нема некој кој не чул за неговото позитивно влијание врз нашето здравје. Н...

Прочитајте повеќе

Најдобриот доручек за топење на салото од стомакот

Кога станува збор за слабеење, доручекот е вашиот најдобар пријател. Барем така тврдат повеќето луѓе кои успеале да ослабат и да ја одржуваат тежината следните неколку години. Ако го прескокнете дору...

Прочитајте повеќе

Важноста на протеините за телото

Протеините се важен дел од исхраната и претставуваат комплексно соединение изградено од аминокиселини. Тие содржат 5 калории на еден грам, но организмот предност им дава на јаглените хидрати и мастите...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter