Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Домашен пилинг за тело по тајландска рецепта

Без да одите во Тајланд, можете да си направите СПА процедура со домашен пилинг за тело по тајландска рецепта. Потребни продукти за приготвување на пилингот се ½ чаша морска сол, 10 капки етерично масло од јасмин и една лажица бадемово или маслиново масло.  Во керамички или стаклен сад со дрвена лажица смешајте ги солта со маслата. Нанесувајте од смесата на делот каде ќе започнете да масирате, особено посветете внимание на лактите, колената и стопалата, а избегнете ја зоната на деколтето и градите, бидејќи кожата овде е најнежна и чувствителна.

 

Продавници за здрава био храна, храна за спортисти, суплементи, професионална фитнес и кардио опрема, домашна фитнес и кардио опрема, опрема за бокс, професионални и домашни анализатори на тело и ваги, фитнес облека, аксесоари :

 

Продавница “ Гладијатори  1“   Далматинска 8   Битола  047/241 588  071/309 454

Продавница “ Гладијатори 2 “  Васко Карангелевски 60-1/4 Битола   047/252 109  071/309 459

Продавница и Фитнес  Центар“ Гладијатори 3 Битола П.П.Његош бб  Битола 047/242 499  071/309 652

Продавница “ Гладијатори 4 “  Ѓуро Ѓаковиќ  18/4  Скопје   02/60 90 440  072/274 259

Tyxo.bg counter