Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Затегнете ја кожата на лицето со помош на маска од портокал

Оваа неверојатна, многу позитивно дејствувачка маска од портокал, која ќе ја затегне вашата кожа на лицето, едноставно може да ја направите дома и да ја нанесувате секој ден.
Портокалот е богат со витамините Б и Ц, како и калиум, калциум, фосфор, манган, цинк кои се едни од најважните антиоксиданси во природата. Маската за лице од портокал не само што ќе исчисти вашата кожа, ќе и даде свеж изглед туку и ќе ги исправи борите на вашето лице.

Ќе ви биде потребно
1 портокал
2 лажици глина во прав (можете да ја купите во најблиската аптека)
Минерална негазирана вода
Пола капаче ACIDI BORICI или вода од рози – течност која помага за намалување на отоци од удари, болки во мускулите ( можете да ја набавите во најблиската аптека)

За почеток во сад ставете ја глината во прав (садот не смее да биде од метал, а лажичката со која ќе мешате нека биде дрвена или пластична). Потоа додадете го исцедениот сок од портокал и оставете да дејствува 30 минути (ова е доста важно за да не добиете згрутчување на глината). По 30 минути измешајте ги состојките додека не добиете компактна маса која може да ја нанесете на лицето и вратот. По нанесувањето оставете да дејствува 20 минути. Потоа на парче памук ставете минерална вода и исчистете го лицето. На крај намачкајте го лицето со ACIDIBURICI.
Оваа маска може да ја користите секој ден.
Ефектот е неверојатен и забележителен по неколку третмани!!!

 

Продавници за здрава био храна, храна за спортисти, суплементи, професионална фитнес и кардио опрема, домашна фитнес и кардио опрема, опрема за бокс, професионални и домашни анализатори на тело и ваги, фитнес облека, аксесоари :

 

Продавница “ Гладијатори  1“   Далматинска 8   Битола  047/241 588  071/309 454

Продавница “ Гладијатори 2 “  Васко Карангелевски 60-1/4 Битола   047/252 109  071/309 459

Продавница и Фитнес  Центар“ Гладијатори 3 Битола П.П.Његош бб  Битола 047/242 499  071/309 652

Продавница “ Гладијатори 4 “  Ѓуро Ѓаковиќ  18/4  Скопје   02/60 90 440  072/274 259

Tyxo.bg counter