Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна

Добрите страни на лубеницата

Загризот на сочно парче лубеница додека сокот полека се растекува по лицето е една од првите асоцијации на летото. Покрај тоа, ова вкусно овошје носи и бројни бенефити за здравјето. Одлична хранлива ...

Прочитајте повеќе

Магдонос

Постојат повеќе од 30 видови на магдонос, но на нашите пазари најчести се видот со кадрав лист и посаркастични италијански, или видот со рамен лист. Оној со рамен лист има повеќе вкус и мирис за разли...

Прочитајте повеќе

Аронија за енергија

Аронија бобинките се слични по големина на боровинки и се со темно виолетова боја. А делку познато е дека хранта со многу интензивна боја содржи исклучително високо ниво на биолошки активни соединениј...

Прочитајте повеќе

Најдобрите предлози за појадок

Какво расположение ќе ве следи во текот на целиот ден зависи од тоа што сте јаделе, поточно од тоа што сте појадувале. Добриот појадок може да влијае позитивно на вашето здравје, а неразумниот избор с...

Прочитајте повеќе

6 совети за " поздраво " кафе

Кафето е пијалак без кој речиси и не е возможно да се започне денот, па кога веќе го пиеме во повеќе наврати во текот на денот, би било добро да знаеме како да го извлечеме најдоброто од него. #1 Кон...

Прочитајте повеќе

Храна на месецот: Киви

Ова мало зелено овошје кое потекнува од Кина има повеќе витамин C од портокалите и му помага на вашиот организам да остане здрав. Едно киви на ден е сосема доволно за да го зајакнете имунолошкиот сист...

Прочитајте повеќе

Еве зошто е добро да јадеме јаболка секој ден

Јаболката се богати со растителни влакна и бараат доста џвакање, што не е случај со останатите намирници, па на организмот му пружаат прилика да се запре кога е сит. Ова овошје е идеална ужинка која г...

Прочитајте повеќе

Алкална детоксикација

Алкална исхрана може да се постигне со намалување на износот на кисела храна и зголемување на износот на алкална храна која се јаде. Треба да се исфрлат, колку што е можно повеќе, сите животински прот...

Прочитајте повеќе

Камилицата е лек за сè

Ретко да има кујна во која не може да се најде барем една кутија во која се чуваат сушени цветови од нежното растение кои расте на нашите простори. Сепак, малкумина знаат колку навистина камилицата е ...

Прочитајте повеќе

Нутритивна вредност на зеленчукот

Зеленчукот се јаде на различни начини, како дел од главните оброци и како ужина. Хранливата содржина на зеленчук значително се разликува, иако генерално содржи малку протеини и масти како и различни п...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter