Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна : Билки

Камилицата е лек за сè

Ретко да има кујна во која не може да се најде барем една кутија во која се чуваат сушени цветови од нежното растение кои расте на нашите простори. Сепак, малкумина знаат колку навистина камилицата е ...

Прочитајте повеќе

Зелен чај за детоксикација

Зелениот чај е најдоброто средство за детоксикација на организмот. Освен тоа, зелениот чај помага при слабеење, бидејќи го наведува организмот побрзо да согорува масти и го зголемува дневното трошење ...

Прочитајте повеќе

Ехинацеа - за имунитет

Билката Ехинацеа денеска спаѓа во најпопуларните билки за зајакнување на имунитетот, спречување и ублажување на настинка и грип и слични заболувања. Ехинацеата е “чудесен лек“ северноамери...

Прочитајте повеќе

Глог

Лековитите билки секогаш биле многу ценети поради своите бројни состојки и својства кои помагаат во превенцијата и лекувањето на многу заболувања. Бел глог (Crataegus oxyacantha) Во листот и цветот ...

Прочитајте повеќе

Жалфија

Обичната жалфија (Salvia officinalis) е мало повеќегодишно грмушесто растение со задрвенето стебло, сивкасти листови и сини до розево-виолетови цветови. Жалфијата се култивира како зачинска и медицин...

Прочитајте повеќе

Матичњак – лековит зачин

Матичњак е билка која расте во градините, каде се одгледува како култура, но може да се најде и како самоникната, недалеку од населените места, покрај огради. Матичњакот има многу пријатен мирис и вк...

Прочитајте повеќе

Оригано – богата ризница на антиоксиданси

Ориганотое зачин кој е похранлив дури и од боровинките, портокалите или јаболките. Оваа вкусна билка содржи бројни минерали како што се бакар, ниацин и бета каротин, како и други хранливи материи. Ис...

Прочитајте повеќе

Ајдучката трева (achillea millefolium)

Ајдучката трева (achillea millefolium) е отпорна и приспособлива билка, која е позната и како столисник. Латинскиот назив на оваа билка значи Ахилова трева со илјада листови и доаѓа од преданијата дек...

Прочитајте повеќе

Бозел (Sambucus nigra)

Во денешно време сè повеќе луѓе се заинтересирани за растенијата кои ги има во природата, а кои може да се јадат. Поради загриженоста од нездравите додатоци и вештачки произведената храна, раст...

Прочитајте повеќе

Aлое Вера - најдобриот додаток во исхрана

Алое Вера е растение кое се наоѓа во тропските и суптропските предели, и припаѓа на семејството лијани, а не на кактуси како што изгледа. Растението е без стебло, со сабјести листови од должина од ок...

Прочитајте повеќе

Tyxo.bg counter