Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна : Овошје

Добрите страни на лубеницата

Загризот на сочно парче лубеница додека сокот полека се растекува по лицето е една од првите асоцијации на летото. Покрај тоа, ова вкусно овошје носи и бројни бенефити за здравјето. Одлична хранлива ...

Прочитајте повеќе

Аронија за енергија

Аронија бобинките се слични по големина на боровинки и се со темно виолетова боја. А делку познато е дека хранта со многу интензивна боја содржи исклучително високо ниво на биолошки активни соединениј...

Прочитајте повеќе

Храна на месецот: Киви

Ова мало зелено овошје кое потекнува од Кина има повеќе витамин C од портокалите и му помага на вашиот организам да остане здрав. Едно киви на ден е сосема доволно за да го зајакнете имунолошкиот сист...

Прочитајте повеќе

Еве зошто е добро да јадеме јаболка секој ден

Јаболката се богати со растителни влакна и бараат доста џвакање, што не е случај со останатите намирници, па на организмот му пружаат прилика да се запре кога е сит. Ова овошје е идеална ужинка која г...

Прочитајте повеќе

Авокадо

Постојат 13 витамини кои на телото му се апсолутно потреби: витамините А, Ц, Д, Е, К и Б витамини (тиамин, рибофлавин, ниацин, пантотенска киселина, биотин, витамин Б-6, витамин Б-12 и фолна киселина)...

Прочитајте повеќе

Hајсилниот природен антибиотик

Најсилниот достапен природен антибиотик кој уништува широк број на микроби, вклучувајќи ги вирусите, бактериите и габичните инфекции е грејпфрутот, или кај нас познат како цитрон. Запознајте се со шир...

Прочитајте повеќе

Овошјето не ви помага да ослабете

Распространето е верувањето дека кога човекот е на диета треба да јаде многу овошје, за да не се прејадува подоцна во текот на денот. Според новото истражување, сепак овај вид на исхрана не е толку еф...

Прочитајте повеќе

Бразилски орев - амазонски дар

Бразилски орев (Bertholletia excelsa) е плод на јужноамериканско дрво од фамилијата Lacythidaceae. Добар природен извор кој помага за слабеење и е бескрајно корисен за здравјето. Бразилскиот орев р...

Прочитајте повеќе

Јаболката е магична за здравјето

Постојано се мачите да ги намалите мастите во организмот, но тоа ви изгледа невозможно. Тогаш послушајте ги јапонските научници кои докажаа дека со консумирање на јаболка драстично се намалува количес...

Прочитајте повеќе

Ноември е резервиран за калинката

Поради изобилството на витамините Ц,А, Е и групата Б, но и минералите (калиум, фосфор, железо), покрај тоа што е добро за зајакнување на имунитетот, калинката ја одржува еластичноста на крвните садо...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  Избери 
Tyxo.bg counter