Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна : Рецепти здрава храна

Најдобрите предлози за појадок

Какво расположение ќе ве следи во текот на целиот ден зависи од тоа што сте јаделе, поточно од тоа што сте појадувале. Добриот појадок може да влијае позитивно на вашето здравје, а неразумниот избор с...

Прочитајте повеќе

6 совети за " поздраво " кафе

Кафето е пијалак без кој речиси и не е возможно да се започне денот, па кога веќе го пиеме во повеќе наврати во текот на денот, би било добро да знаеме како да го извлечеме најдоброто од него. #1 Кон...

Прочитајте повеќе

Алкална детоксикација

Алкална исхрана може да се постигне со намалување на износот на кисела храна и зголемување на износот на алкална храна која се јаде. Треба да се исфрлат, колку што е можно повеќе, сите животински прот...

Прочитајте повеќе

Кафе против депресија, јогурт против настинка

Здравата и балансирана исхрана е еден од најважните чувари на здравјето, а со одбирање на вистинските намирници може да се спречат цела низа болести. Наместо секогаш кога ќе почувствувате одредени си...

Прочитајте повеќе

Топ 20 антиоксиданси од храна

Супстанциите кои го штитат нашето тело од дејството на слободните радикали се нарекуваат антиоксиданси (витамин Ц, витамин Е, бета-каротин...). Создавањето на овие радикали е подпомогнато од повеќе фа...

Прочитајте повеќе

Здраво зачинување на протеинската храна

Сите знаеме дека обично протеинската храна е со блудкав вкус, доколку не е зачинета, но таа е и најважната храна која ја среќаваме во секој оброк во нашиот план за исхрана кој ни гарантира добар изгле...

Прочитајте повеќе

Протеински палачинки со вкус на банана

Потребни состојки : - 80 гр. овесни снегулки - 2 белки од јајца - 1 банана средна големина - 1 лажица путер од кикиритки - 1 доза whey протеин (вкусот по избор) - 1-2 лажици http://www.gladija...

Прочитајте повеќе

Храна за расположение

Храната може да предизвика чувство на нервоза, вина или поспаност. Некои продукти пак, предизвикуваат пријатно чувство како смиреност и среќа. “Храната нека биде вашиот лек, а лекот вашата храна...

Прочитајте повеќе

За што сè може да ви послужи талогот од кафето?

Доколку уживате во вкусот на турското кафе, сигурно се соочувате со голема количина на талог кој ви останува во шолјата. Но, доколку сте мислеле дека мора да го фрлате, се лажете. Талогот од кафето мо...

Прочитајте повеќе

Кога се чувствувате подуени како балон...

Внимавајте што јадете, бидејќи трудот со кој сте дошле до вашата совршена линија може да „падне во вода“, ако стомакот постојано ви е надуен. Еве храна која може да помогне во борбата про...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter