Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна

13 причини, зошто да јадеме семе од Чиа секојдневно

1. Семето до чиа не содржи глутен 2. Тоа е извор на диетални влакна, што го прави одлично за варење и помага во варењто на храната воопшто 3. Содржи 20% омега 3 АЛА, што го прави супер храна за мозо...

Прочитајте повеќе

Омега 3

Есенцијални масни киселини кои нашето тело не може да произведе! Есенцијални масни киселини се главните градежни блокови на мембраните на нашите клетки, ткива, органи и на целиот организам. Го дефини...

Прочитајте повеќе

Авокадо

Постојат 13 витамини кои на телото му се апсолутно потреби: витамините А, Ц, Д, Е, К и Б витамини (тиамин, рибофлавин, ниацин, пантотенска киселина, биотин, витамин Б-6, витамин Б-12 и фолна киселина)...

Прочитајте повеќе

Hајсилниот природен антибиотик

Најсилниот достапен природен антибиотик кој уништува широк број на микроби, вклучувајќи ги вирусите, бактериите и габичните инфекции е грејпфрутот, или кај нас познат како цитрон. Запознајте се со шир...

Прочитајте повеќе

Овошјето не ви помага да ослабете

Распространето е верувањето дека кога човекот е на диета треба да јаде многу овошје, за да не се прејадува подоцна во текот на денот. Според новото истражување, сепак овај вид на исхрана не е толку еф...

Прочитајте повеќе

Кафе против депресија, јогурт против настинка

Здравата и балансирана исхрана е еден од најважните чувари на здравјето, а со одбирање на вистинските намирници може да се спречат цела низа болести. Наместо секогаш кога ќе почувствувате одредени си...

Прочитајте повеќе

Зелен чај за детоксикација

Зелениот чај е најдоброто средство за детоксикација на организмот. Освен тоа, зелениот чај помага при слабеење, бидејќи го наведува организмот побрзо да согорува масти и го зголемува дневното трошење ...

Прочитајте повеќе

Бразилски орев - амазонски дар

Бразилски орев (Bertholletia excelsa) е плод на јужноамериканско дрво од фамилијата Lacythidaceae. Добар природен извор кој помага за слабеење и е бескрајно корисен за здравјето. Бразилскиот орев р...

Прочитајте повеќе

Јаболката е магична за здравјето

Постојано се мачите да ги намалите мастите во организмот, но тоа ви изгледа невозможно. Тогаш послушајте ги јапонските научници кои докажаа дека со консумирање на јаболка драстично се намалува количес...

Прочитајте повеќе

Целер како лек

Во народната медицина, целер често се користи за чистење на телото (особено крв), зајакнување на нерви и како лек за оваа болест, бидејќи го поттикнува излачувањето на мочниот меур morkace. Целер, ист...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter