Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна

Ноември е резервиран за калинката

Поради изобилството на витамините Ц,А, Е и групата Б, но и минералите (калиум, фосфор, железо), покрај тоа што е добро за зајакнување на имунитетот, калинката ја одржува еластичноста на крвните садо...

Прочитајте повеќе

Хранливи и одлични за слабеење

Миризбата на печени костени веќе со недели се шири низ улиците и им дава посебна магија на студените денови. Изобилството на витаминот Ц и малиот процент на масти се само дел од причините зошто редовн...

Прочитајте повеќе

Зошто да јадеме суво овошје?

Иако на многумина не им е привлечно како свежото овошје, сувото овошје има свои предности. Тоа преставува исклучителен извор на енергија, која на... ...телото секогаш му е потребна. Сувото овошје мож...

Прочитајте повеќе

Топ 20 антиоксиданси од храна

Супстанциите кои го штитат нашето тело од дејството на слободните радикали се нарекуваат антиоксиданси (витамин Ц, витамин Е, бета-каротин...). Создавањето на овие радикали е подпомогнато од повеќе фа...

Прочитајте повеќе

Житарици

Житариците се најздрав избор за почеток на денот. Луѓето кои јадат житарици за појадок консумираат повеќе млеко од вообичаената количина и јадат помалку масна храна, месо, јајца и засладени пијалоци, ...

Прочитајте повеќе

Интересни факти за карфиолот

Името потекнува од латинскиот збор caulis (зелка) и цвет и од фамилијата зелки е еден од најлесно сварливите за човечкиот желудник, а го сервираме свеж, конзервиран-закиселен, печен или варен. Зеленч...

Прочитајте повеќе

Тиква

Првата вест за тиквата потекнува од Колумбо, а нејзината татковина е Мексико. Без разлика на различните климатски услови таа брзо се адаптирала и одомашила во Европа, па така нејзините плодови ни се н...

Прочитајте повеќе

Чудо од зеленчук - Брокула

Зимска намирница богата со огромна количина на Ц витамин - ја споредуваат со лимонот. Изобилува со минерали како што се калциум, калиум и магнезиум, преполна со фолна киселина ( се одлично против стре...

Прочитајте повеќе

Најздрави видови сушени овошја

Кога очите го голтаат чоколадото на штандот во маркетот, а усните ви копнеат за него, не плашете се дека нема да издржите. Ние ја најдовме совршената замена за него – сушеното овошје! И слатко ...

Прочитајте повеќе

СУВОТО ОВОШЈЕ ПРОТИВ СЕКОЈДНЕВНИТЕ БОЛЕСТИ

Ако сте од оние кои своите оброци ги јадат исклучиво на нозе и тоа нездраво, би требало да размислите за здравите алтернативи како на пример за сувото овошје. Замор Урмите помагаат во отстранување н...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter