100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна

Здраво зачинување на протеинската храна

Сите знаеме дека обично протеинската храна е со блудкав вкус, доколку не е зачинета, но таа е и најважната храна која ја среќаваме во секој оброк во нашиот план за исхрана кој ни гарантира добар изгле...

Прочитајте повеќе

10 предности на јаболкото

Јаболкото, кое уште се нарекува крал на овошјето, има многу корисни особини. Иако за дел од нив сигурно веќе сте слушнале, дознајте подетално за 10-те најголеми благодети на јаболката. Детоксикација ...

Прочитајте повеќе

Ехинацеа - за имунитет

Билката Ехинацеа денеска спаѓа во најпопуларните билки за зајакнување на имунитетот, спречување и ублажување на настинка и грип и слични заболувања. Ехинацеата е “чудесен лек“ северноамери...

Прочитајте повеќе

Јаболко – добра превентива и природен лек

Јаболкото е едно од најраспространетите а може да се каже и најздрави плодови на светот. Заради своите ниски енергетски вредности погодна е и за диетална исхрана. Богато е со витамини,минерали и многу...

Прочитајте повеќе

Грозјето го лечи целулитот

Кремите и маските од грозје и одговараат на кожата, а сега ги има во изобилство на пазарите. Негувајте се со грозјето додека го има во изобилство. Грозјето подмалдува и го разбива целулитот, а купки...

Прочитајте повеќе

Протеински палачинки со вкус на банана

Потребни состојки : - 80 гр. овесни снегулки - 2 белки од јајца - 1 банана средна големина - 1 лажица путер од кикиритки - 1 доза whey протеин (вкусот по избор) - 1-2 лажици http://www.gladija...

Прочитајте повеќе

Сончоглед - растение кое се бори со холестеролот

Сончогледот е едногодишна билка, која може да достигне висина и до четири метри. Листовите се крупни, поединечни, со долги дршки и се налик на срце. На стеблото обично се развиваат 20-25 листови. На в...

Прочитајте повеќе

Ким – лечи се, освен смрт

Кимот е див вид на растение, но во последно време се одгледува во нивите и полината. Тој спаѓа во групата на зачини, меѓутоа има доста лековити својства, особено црниот ким ( Nigella sativa). Црниот ...

Прочитајте повеќе

Храна за расположение

Храната може да предизвика чувство на нервоза, вина или поспаност. Некои продукти пак, предизвикуваат пријатно чувство како смиреност и среќа. “Храната нека биде вашиот лек, а лекот вашата храна...

Прочитајте повеќе

За што сè може да ви послужи талогот од кафето?

Доколку уживате во вкусот на турското кафе, сигурно се соочувате со голема количина на талог кој ви останува во шолјата. Но, доколку сте мислеле дека мора да го фрлате, се лажете. Талогот од кафето мо...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter