Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна

Грозје – за намалување на болките предизвикани од гихт и ревматоиден артрит

Консумирањето на грозје и другите плодови богати со калиум докажано ги намалуваат симптомите на ревматоидниот артрит и ги спречуваат болните напади на гихтот. Грозјето ги раствора кристалите на мочна...

Прочитајте повеќе

Вишни

Вишните се овошје во кое максимално треба да уживате и тоа не само за време на сезона туку во теот на цела година. Всушност вишните се потполно безбедни за конзумирање во неограничени количини дури и ...

Прочитајте повеќе

Боранија - здрав и лековит зеленчук

Боранијата е многу хранлив и здрав зеленчук. Спаѓа во групата на мешункаст зеленчук. По потекло е од Мексико. За народите на старите цивилизации, покрај пченката и тиквата, боранијата била главна хран...

Прочитајте повеќе

Оригано – богата ризница на антиоксиданси

Ориганотое зачин кој е похранлив дури и од боровинките, портокалите или јаболките. Оваа вкусна билка содржи бројни минерали како што се бакар, ниацин и бета каротин, како и други хранливи материи. Ис...

Прочитајте повеќе

Кога се чувствувате подуени како балон...

Внимавајте што јадете, бидејќи трудот со кој сте дошле до вашата совршена линија може да „падне во вода“, ако стомакот постојано ви е надуен. Еве храна која може да помогне во борбата про...

Прочитајте повеќе

Јагоди - вкусни и лековити

Јаготките не се само вкусни, туку и многу здрави. Тие се природни лекови за анемијата, ја зајакнуваат крвта, го намалуваат ризикот од појава на срцеви болести. Ова вкусно овошје содржи големо количест...

Прочитајте повеќе

Пролетна салата со моркови

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 грама млад морков 4 млади кромидчиња Лажичка ладно цедено маслиново масло 2 лажички вински оцет Kафеав шеќер Чешне ситно исечкан лук Лажичка рендан џумбир Лажичка мед С...

Прочитајте повеќе

Ајдучката трева (achillea millefolium)

Ајдучката трева (achillea millefolium) е отпорна и приспособлива билка, која е позната и како столисник. Латинскиот назив на оваа билка значи Ахилова трева со илјада листови и доаѓа од преданијата дек...

Прочитајте повеќе

Бозел (Sambucus nigra)

Во денешно време сè повеќе луѓе се заинтересирани за растенијата кои ги има во природата, а кои може да се јадат. Поради загриженоста од нездравите додатоци и вештачки произведената храна, раст...

Прочитајте повеќе

Едно јаболко на ден ги брка болестите далеку од вас

Нова студија која ги проучуваше мозочниот и срцевиот удар тврди дека едно јаболко дневно навистина може да го задржи лекарот подалеку од вас. Исто така, ова истражување открива дека дури и портокалит...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter