Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна

Гулаш од соја

Состојки: - 120гр.соја - 4главици кромид - 4моркови - 3чешнињалук - 2мл. варендомати -1 лажица интегрално брашно - 1лажичкабибер -1 лажицамасло - 1лута пиперки - шеќер - морска сол, вегета,...

Прочитајте повеќе

Тофу сирење во сос од сусам и кикиритки

Состојки: - ½ коцки цврсто тофу сирење - 3 чешниња лук - 2,5 цм големо парче свеж ѓумбир(изрендан) - 2-3 лути чили пиперки - брокула - бабура пиперка - ½ кромид, исечкан на големи...

Прочитајте повеќе

Млад кромид - ризница на витамини и минерали

Младиот кромид претставува вистинска нутритивна ризница на хранливи состојки. Тој е идеален додаток на јадењата и може да се приготви на различни начини. Младиот кромид се одгледувал во кинеските гра...

Прочитајте повеќе

Домашни мусли

Ова е прекрасен и лесен рецепт за крцкаво мусли. Понекогаш е супер што во нашите супермаркети има се повеќе нови производи - посебно здрава храна. Ама некогаш е многу полесно, поефтино, повкусно и поз...

Прочитајте повеќе

Oвесни трици за појадок

за 1 лице: 6 лажици овесни трици 18 лажици вода 6 лажици млеко пола бананa Додатоци: јагоди, боровинки, капини цимет кафеав шеќер ореви, лешници, бадеми путер од кикирики ленено семе, семки...

Прочитајте повеќе

Боровинката -природен аспирин

Боровницата треба редовно да се консумира, бидејќи е природен аспирин кој ја ублажува болката, ја разредува крвта и го спречува воспалението. Еве што содржат боровинките: - Сини или виолетови пигмен...

Прочитајте повеќе

Aлое Вера - најдобриот додаток во исхрана

Алое Вера е растение кое се наоѓа во тропските и суптропските предели, и припаѓа на семејството лијани, а не на кактуси како што изгледа. Растението е без стебло, со сабјести листови од должина од ок...

Прочитајте повеќе

Доматите се силен антиоксиданс

Хранливи материи во доматите Доматите содржат голема количина на витамин Ц, скоро 40% од препорачаната дневна доза од витаминот кој што е есенцијален за силен и здрав имун систем. Исто така, содржат ...

Прочитајте повеќе

Коприва - совршена за пролетна детоксикација

Со доаѓањето на пролетта секој сака да изгледа витално, свежо и витко. Совршен сојузник за тоа ќе ви биде чајот од коприва. Имено листовите и... ...коренот од копривата се неизоставна состојка на ча...

Прочитајте повеќе

Кокосово масло

Кокосовото масло се почесто е застапено во исхраната на спортистите и оние особи кои имаат проблем со вишокот килограми. Основна причина за тоа е дека кокосовото масло е помалку калорично од останатит...

Прочитајте повеќе

Прва   4  5  6  7  8  9  Избери 
Tyxo.bg counter