Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и био-органик храна

Моќта на целерот

Иметона целерот доаѓа од латинскиоттермин што значибрза акција, бидејќиовај зеленчук речиси веднашпроизведувапозитивен ефект врзтелото.Кај нас генерално се користи коренот и тоа главно засупиичорби, д...

Прочитајте повеќе

Морски алги

Морските алги кои често ги викаат и “ морски зеленчук“, се значаен извор на лековити и хранливи материи. Овие плодови на морето во себе содржат лесно сварливи јагленихидрати, билни белкови...

Прочитајте повеќе

Солена торта

Состојки: 6јајца 1 1/2чашамасло 2 1/4 чашајогурт 9лажици интегрално брашно 1/2напрашок за пециво 1/2лажица морска сол 2 лажичкибибер 2 лажициобарен спанаќ 300грамасирење 2 варенијајца 1 лаж...

Прочитајте повеќе

Плескавици од риба со ориз

Состојки: 500 гр.филети од ослиќ 300грама интегрален ориз 300 гр.ситни печурки 200 грголемипечурки 2праза 3чешнињалук 200 мл.бело вино малку интегрално брашно морска сол бибер парче леб тр...

Прочитајте повеќе

Праз - Драгоцен зеленчук и природен еликсир

Празот делува како природен антибиотик го намалува крвниот притисок, го јакне имунитетот, го намалува холестеролот и превентивно делува на појава на малигни заболувања. Празот има долги, сплеснати, з...

Прочитајте повеќе

Предлог за брз ручек

Колкупати неделноза ручек иматериба и зеленчук?Акоова прашањене одговоривте позитивно, време еда подготвите еден ручек! Што ви е потребно? 4лососфилети 3парчињабел леббезкорка Неколкулистови магдо...

Прочитајте повеќе

Драгоцен зеленчук и природен еликсир

Празот делува како природен антибиотик го намалува крвниот притисок, го јакне имунитетот, го намалува холестеролот и превентивно делува на појава на малигни заболувања. Празот има долги, сплеснати, з...

Прочитајте повеќе

Зелен чај

Зелениот чај ги намалува воспаленијата и ерозијата на коските и зглобовите, тврди едно истражување. Материите кои влегуваат во составот на зелениот чај, можат да имаат против-акција на сврзните ткива...

Прочитајте повеќе

Зошто компирот е еден од најздравите зеленчуци на планетата?

Компирот, кој вообичаено секојдневно се наоѓа нашата трпеза, има богата историја. Во своето неколку вековно постоење, компирот доживеал да биде и ценет и потценуван. Но, компирот исто така, доживеал д...

Прочитајте повеќе

Здрава житарица која му дава енергија на телото

Просото е една од најстарите житарици, кои се користеле во исхраната на човекот. Тоа е многу хранлива и лековита житарица. Содржи просечно повеќе белковини од пченицата, пченката и оризот, како и драг...

Прочитајте повеќе

Прва   5  6  7  8  9  10  Избери 
Tyxo.bg counter