Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана

Здрава храна препорачлива за секој ден

Здравата, природна и урамнотежена исхрана е услов за добро здравје и виталност. Еве неколку видови храна кои ќе му бидат добредојдени на вашиот организам.. Зрнести плодови Сите зрнести плодови, ка...

Прочитајте повеќе

Која храна ни гарантира одлично здравје и долг живот?

Туната е една од најздравите риби кои треба да ги додадете во вашата секојдневна исхрана. Оваа намирница претставува совршен извор на висококвалитетни протеини кои воедно содржат малку масти. Било на...

Прочитајте повеќе

СОВЕТИ ОД МЕЛИНА: ТАЈНИТЕ НА ЧЕСТОТО ЈАДЕЊЕ: КАКО ДА ГО ПРЕТВОРИТЕ БАВНИОТ МЕТАБОЛИЗАМ ВО ТУРБО МАШИНА?

Брз метаболизам. Само спомнувањето на таа фраза поттикнува идеја за прекрасно тело, без масти. Практикувањето мали, а чести оброци – оброк на три часа кога сте будни- е најефикасната стратегија ...

Прочитајте повеќе

Што да јадете помеѓу оброците?

Ви недостасуваат витамини и минерали? Со оглед на тоа што со редовните оброци најчесто не внесуваме храна со доволно голема нутритивна вредност, паметно избраната ужина може да биде ваше тајно оружје....

Прочитајте повеќе

Здравје од чиниите на предците

НАЧИНОТ на исхраната во која се внесува помалку јаглени хидрати, а повеќе масти од официјалните здравствени насоки – LCHF исхраната, веќе со години во светот има свои поддржувачи, а во последно ...

Прочитајте повеќе

Паметни калории: Сладок пијалак кој ги топи масните наслаги

И покрај популарното верување дека бананите или путерот од кикирики треба да се избегнуваат, сепак доколку сакате да изгубите некој килограм, овие две намирници се едни од најпосакуваните состојки за ...

Прочитајте повеќе

Супер моќен пијалак на младоста готов за 1 минута

Снабдете се со неколку здрави намирници и за една минута можете да подготвите моќно „аnti age“ фрапе, кое слободно можеме да го наречеме бомба полна со антиоксиданси кои ќе ве заштитат, но...

Прочитајте повеќе

Моќта на бобичесто овоше

Доаѓањето на топлото време со себе си носи ги носи и најздравите плодови на природата. Станува збор за бобичестото овошје кое е вистинска мала ризница на витамини и минерали. Дали сте знаеле дека сит...

Прочитајте повеќе

Четирите шеќери

Глукозата е шеќер во крвта, и декстроза е името дадено на гликоза произведена од пченка. Биохемиски тие се идентични. Фруктоза е главен шеќер во овошјето. Во овошјето, не покренува никакви проблеми, ...

Прочитајте повеќе

Најдобра храна за физички активните

За личностите кои секојдневно се занимаваат со физичка активност, храната претставува повеќе од задоволување на чувството на глад. Таа треба да помага во изградбата на мускулната маса, а истовремено и...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter