Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана : Диети

СОВЕТИ ОД МЕЛИНА: ТАЈНИТЕ НА ЧЕСТОТО ЈАДЕЊЕ: КАКО ДА ГО ПРЕТВОРИТЕ БАВНИОТ МЕТАБОЛИЗАМ ВО ТУРБО МАШИНА?

Брз метаболизам. Само спомнувањето на таа фраза поттикнува идеја за прекрасно тело, без масти. Практикувањето мали, а чести оброци – оброк на три часа кога сте будни- е најефикасната стратегија ...

Прочитајте повеќе

Паметни калории: Сладок пијалак кој ги топи масните наслаги

И покрај популарното верување дека бананите или путерот од кикирики треба да се избегнуваат, сепак доколку сакате да изгубите некој килограм, овие две намирници се едни од најпосакуваните состојки за ...

Прочитајте повеќе

Четирите шеќери

Глукозата е шеќер во крвта, и декстроза е името дадено на гликоза произведена од пченка. Биохемиски тие се идентични. Фруктоза е главен шеќер во овошјето. Во овошјето, не покренува никакви проблеми, ...

Прочитајте повеќе

Како до Совршено Тело до почетокот на Летото

Тајната за прекрасно тело се крие во истрајноста и дисциплината. Поради тоа доколку сакате да постигнете прекрасна фигура, потребна ви е мотивација и искрена желба за губење на килограмите. Здрава исх...

Прочитајте повеќе

Совршена диета со домати: 3 килограми во само 5 дена?!

Без разлика дали го јадете свеж, во супа, салата или вариво, не можете да згрешите бидејќи е хранлив, вкусен и има малку калории. Поради тоа американските експерти направија диета која се базира на ов...

Прочитајте повеќе

6 најчести „саботери“ на диетите

Се обидувате да бидете дисциплинирани и да одржувате здрава и урамнотежена исхрана. Во суштина тоа ви успева, но секогаш на патот на вашата силна волја и решителност се испречуваат „саботери&ldq...

Прочитајте повеќе

ТРИДНЕВНАТА ДИЕТА КОЈА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ОСЛАБЕТЕ 4,5 КИЛОГРАМИ

Ова е уште една хит диета која постои од 1985 година и ден денеска кружи по интернетот. Тродневната диета има строг режим до која мора да се придржувате. Мора да јадете секој ден во исто време. Потоа...

Прочитајте повеќе

Слабеење со зачини

Треба да симнете килограми, но не сте приврзаници на гладувањето и диети! Добра вест: тоа не е проблем, зачините ви доаѓаат на помош. Канелата го намалува гладот Канелата е идеална за љубителите н...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СО СОК ОД ГРЕЈПФРУТ – 23 КГ ЗА 2 МЕСЕЦИ!!!

ДИЕТАТА СО СОК ОД ГРЕЈПФРУТ ГАРАНЦИЈА: ЗА 2 МЕСЕЦИ ТРЕБА ДА ОСЛАБНЕТЕ 23 КГ! ПРАВИЛА: Треба да се пијат по 8 чаши свежо цеден сок од грејпфрут секојдневно. 250 мл по 8 или вкупно 2 литри сок дневно...

Прочитајте повеќе

Витко тело со помош на вода

Водeните диети се стекнаа со популарност во последно време. Водените диети обично се состојат од користење на вода како главна доза течност за губење на тежина. Постојат неколку различни типови на дие...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter