Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана : Макро и микро нутриенси

Детоксикациска Бомба која ги Уништува Последиците од Журките !

Гушкање на перницата наместо на блиските, на првиот ден на Нова година е најчеста последица од новогодишните журки. Но за да го победите чувството на тромост и опијанетост е полесно од што мислите. Де...

Прочитајте повеќе

Типови на масти

Повеќе за природата на мастите Повеќето вкусни јадења се мрснички. Кои масти ги, содржи нашата храна и што претставуваат? Во овој напис имате можност да се запознаете накратко со различни хемикалии в...

Прочитајте повеќе

Шест тајни како да го забрзате метаболизмот

Не сте задоволни со својот природен метаболизам ? Стратегиите подолу можат да ви помогнат, во еден ден да согорите повеќе калории отколку обично што трошите. 1.Одберете протеини– Протеините се ...

Прочитајте повеќе

Помалку јаглехидрати - побрзо слабеење

Намалете ги мрснотиите или јаглехидрати. Краткорочно гледано, диета со редуцирани јаглехидрати дава најголемо намалување на телесната тежина, покажува истражувањето што го спроведе шведскиот весник &b...

Прочитајте повеќе

Чаша вода пред оброкот ги намалува килограмите

Зимските месеци традиционално претставуваат најкритичен дел од годината, кога поголем број луѓе добиваат некој килограм повеќе, а тоа е благодарание на многуте празници, прослави, мала физичка активно...

Прочитајте повеќе

Масти

Веројатно многу пати сте ги слушнале препораките од вашиот доктор или добронамерните совети од вашите пријатели „јадете помалку масно“, „мастите од животинско потекло не се здрави&ld...

Прочитајте повеќе

Трите принципи на правилната детоксикација

Неактивноста во текот на зимските денови, обилните оброци и бавниот метаболизам влијаат на побавната елиминација на штетните материи, како што се токсините и слободните радикали. Тоа доведува до талож...

Прочитајте повеќе

Зачини и масла

Од додатоците во макробиотиката се употребуваат и морските алги, кои ги обезбедуваат потребните минерали, а посебно јодот, калциумот, и железото. Зачините кои се употребуваат се ферментирани производи...

Прочитајте повеќе

Послепладневен умор -причини и решение

Прескокнувањето на доручекот, обилен ручек, малку движење, многу обврски - се тоа добро ни е познато, зарем не? Оваа ситуација му е позната скоро на секој човек- ручавте и одеднаш настапува чуство сл...

Прочитајте повеќе

Алкохолот и пушењето во спортот?

Поврзаноста на пушењето и потрошувачката на алкохолни пијалацие незамислива сотренингот, натпреварувањето и со спортскиот живот. Специфичнитеуслови наживот на спортистите подвисоки околности на гoлеми...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  Избери 
Tyxo.bg counter