Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана : Програми за хранење

Здрава храна препорачлива за секој ден

Здравата, природна и урамнотежена исхрана е услов за добро здравје и виталност. Еве неколку видови храна кои ќе му бидат добредојдени на вашиот организам.. Зрнести плодови Сите зрнести плодови, ка...

Прочитајте повеќе

Што треба да јадете за да го подобрите имунитетот?

Променливото време и ослабениот имунитет си го прават своето, па сакале или не лесно може да се разболите или пак да закачите некоја лоша настинка. Спречете го проблемот пред да настане, консумирајќи ...

Прочитајте повеќе

Што да јадете пред и после тренинг

Така ќе го извлечете максимумот за вашето тело Колку често сте размислувале, што точно да каснете пред тренинг? И дали тоа што го конзумирате е соодветна храна, која ќе го наполни вашето тело со енер...

Прочитајте повеќе

Помалку познати поими

Амиокиселини Основни градиви елементи на протеините, од вкупниот број (20), 8 задолжително треба да се внесат преку храната или додатоци/суплементи, затоа што самиот организам не може да ги произведи...

Прочитајте повеќе

Оброк пред тренинг - зголемена потрошувачка на масти

Депонирањето на гликоген во муслкулите и црниот дроб се намалува кога спиеме. Се разумно нас ни укажува на тоа дека вежбањето на делумно или празен стомак е најповолно за губење на тежина и намалување...

Прочитајте повеќе

Зошто баш 2l. вода дневно?

Сите знаеме дека потребни ни се 6-8 чаши вода дневно за да бидеме здрави, но практикувајќи го ова понекогаш се чувствуваме како цел ден да ни поминал во пиење на вода и уринирање. Па се запрашуваме "д...

Прочитајте повеќе

Зошто и како се дебелееме?

Како доаѓаат студените есенски и зимски денови, така ние традиционално накачуваме килограми. Тоа најчесто е така поради недостатокот на движење, потешката храна која што ја консумираме, но и зголемено...

Прочитајте повеќе

Потребно време за обработка и абсорбирање на храната во организмот

Една од најважните работи во однос на исхраната, претставува потребното време за варење на одредени намирници кои ги јадеме. Па како олеснителна околност ќе ви презентирам една листа со која ќе ви пом...

Прочитајте повеќе

6 услови за правилен начин на исхрана

1 - Разновидност *млеко и млечни производи *месо, риба, јајца *житарици и житни производи *масти и масла *зеленчук и овошје *шеќерен концентарт На дневното мени треба да се застапени сите овие ...

Прочитајте повеќе

OFF DAY за време на диета???

Многу често доаѓаме во судир со ова размислување дали после шест дена правилна и избалансирана исхрана со соодветен број на оброци, треба да си дозволиме еден OFF DAY, или уживање во нашата омилена хр...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter