100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана : Продукти

Која храна ни гарантира одлично здравје и долг живот?

Туната е една од најздравите риби кои треба да ги додадете во вашата секојдневна исхрана. Оваа намирница претставува совршен извор на висококвалитетни протеини кои воедно содржат малку масти. Било на...

Прочитајте повеќе

Што да јадете помеѓу оброците?

Ви недостасуваат витамини и минерали? Со оглед на тоа што со редовните оброци најчесто не внесуваме храна со доволно голема нутритивна вредност, паметно избраната ужина може да биде ваше тајно оружје....

Прочитајте повеќе

Здравје од чиниите на предците

НАЧИНОТ на исхраната во која се внесува помалку јаглени хидрати, а повеќе масти од официјалните здравствени насоки – LCHF исхраната, веќе со години во светот има свои поддржувачи, а во последно ...

Прочитајте повеќе

Супер моќен пијалак на младоста готов за 1 минута

Снабдете се со неколку здрави намирници и за една минута можете да подготвите моќно „аnti age“ фрапе, кое слободно можеме да го наречеме бомба полна со антиоксиданси кои ќе ве заштитат, но...

Прочитајте повеќе

Моќта на бобичесто овоше

Доаѓањето на топлото време со себе си носи ги носи и најздравите плодови на природата. Станува збор за бобичестото овошје кое е вистинска мала ризница на витамини и минерали. Дали сте знаеле дека сит...

Прочитајте повеќе

Најдобра храна за физички активните

За личностите кои секојдневно се занимаваат со физичка активност, храната претставува повеќе од задоволување на чувството на глад. Таа треба да помага во изградбата на мускулната маса, а истовремено и...

Прочитајте повеќе

8 најздрави намирници за појадок

Ако имате дилема што да изедете наутро, ова се осумте намирници со кои е најздраво да го почнете денот. 1.Јајца Јајцата содржат 13 есенцијални хранливи материи, вклучувајќи протеини. Истражувањата п...

Прочитајте повеќе

Мај е рај: Месец за суперхрана во нашата чинија

Пролетта е во полна замав и во понуда имаме сè повеќе овошје и зеленчук. Убавите мајски денови се тука и време е да ги посетите пазарите. Свежите плодови во пролет се најдобар сојузник на ваше...

Прочитајте повеќе

Која е храната на иднината?

Се прашувате што сè ќе се најде на вашата чинија во следните 10 или пак 15 години? Страната на славниот Мехмед Оз ни ги открива 5-те типови храна кои наскоро ќе станат дел од нашата секојдневна...

Прочитајте повеќе

Кое овошје и зеленчук е најмалку загадено?

Секојдневно слушаме како загаденоста во светот расте. Сè повеќе слушаме за штетните и загадените овошја и зеленчуци, кои некако го наоѓаат патот до нашата трпеза. Поради тоа познатата The Envir...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter