Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана : Рецепти

НАРОДНИ РЕЦЕПТИ ЗА ОДСТРАНУВАЊЕ НА ТЕМНИТЕ КРУГОВИ ОКОЛУ ОЧИТЕ

Темните кругови околу очите се секојдневен проблем за голем дел од жените. Меѓутоа за среќа, дури и веќе да се појавиле во денешно време можете успешно да се преборите со нив и лесно да ги одстраните....

Прочитајте повеќе

Кафе пред тренинг

Аденозинот претставува неуротрансмитер кој алармира за умор и успивање на клетките во мозокот, се со цел за подобар сон, меѓутоа оваа појава е честа кога нивоата на аденозин се на највисоко скалило ве...

Прочитајте повеќе

Протеинско кафе со вкус на лешник

Ви го претставувам овој уникатен рецепт со низок процент на Јх. идеален за дополнување на доручек или замена на ужина. Состојки: - 1 доза whey ванила, http://www.gladijatori.com/dymatize-elite-whey...

Прочитајте повеќе

Пржењето храна не е нездраво!

Новата научна студија објавена во British Medical Journal докажува дека не е вистина оти пржењето на храната е нездраво и е поврзано со срцевите заболувања. Според студијата, за нашето здравје е многу...

Прочитајте повеќе

"НЕ" за конзумирање на живи јајца

Дали спаѓате во оние кои вежбаат секојдевно и водат балансиран начин на исхрана, или пак едноставно сакате да уживате во вкусот на јајцата не го менаува многу фактот за нач...

Прочитајте повеќе

Здрави навиките за фит изглед

Умереност - послужете го оброкот во чинија, а остатокот од храната тргнете го на страна. Замена за грицките – кој рече дека не смеете да грицкате? Слободно правете го тоа, но нездравата храна, ...

Прочитајте повеќе

Солени и слатки палачинки - добри за вашата фигура!

Ако внимавате на линијата, шансите се големи да ви здодеало ист начин на конзумирање на храната. За среќа, постојат многу добри идеи, кои со малку имагинација може да се направи еден оброк со одличен ...

Прочитајте повеќе

Десерт од овошје и ванила

Десерт од овошје и ванила Потребни состојки : - 1 Јаболко, - 1 Круша, - 1 Банана, - ½ Ананас, - 2 лажици кафеав шеќер, - 1 лажица цеден сок од лимон, - ½ екстракт од ванила - ...

Прочитајте повеќе

Пролетна идеја за лесен ручек

Што ви е потребно? Tесто: 230гр. интегрално брашно 120грпутер 1 јајце 2 лажиципавлака 1 лажичкапрашок за печиво 1 лажичка морска сол Месете го свежото тестото иставете го вофрижидеротда стои п...

Прочитајте повеќе

Пченкарно колаче со цреши

Потребни состојки: 180 гр. путер на собна температура 2 лажички балсамик оцет 3 шољи цреши без семки 1 1/4 шоља обично брашно 1/4 шоља пренкарно брашно 1 кесичка прашок за пециво 1 шоља кафеав ...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  Избери 
Tyxo.bg counter