Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Здрава и фитнес исхрана

8 најздрави намирници за појадок

Ако имате дилема што да изедете наутро, ова се осумте намирници со кои е најздраво да го почнете денот. 1.Јајца Јајцата содржат 13 есенцијални хранливи материи, вклучувајќи протеини. Истражувањата п...

Прочитајте повеќе

НАРОДНИ РЕЦЕПТИ ЗА ОДСТРАНУВАЊЕ НА ТЕМНИТЕ КРУГОВИ ОКОЛУ ОЧИТЕ

Темните кругови околу очите се секојдневен проблем за голем дел од жените. Меѓутоа за среќа, дури и веќе да се појавиле во денешно време можете успешно да се преборите со нив и лесно да ги одстраните....

Прочитајте повеќе

Како до Совршено Тело до почетокот на Летото

Тајната за прекрасно тело се крие во истрајноста и дисциплината. Поради тоа доколку сакате да постигнете прекрасна фигура, потребна ви е мотивација и искрена желба за губење на килограмите. Здрава исх...

Прочитајте повеќе

Мај е рај: Месец за суперхрана во нашата чинија

Пролетта е во полна замав и во понуда имаме сè повеќе овошје и зеленчук. Убавите мајски денови се тука и време е да ги посетите пазарите. Свежите плодови во пролет се најдобар сојузник на ваше...

Прочитајте повеќе

Совршена диета со домати: 3 килограми во само 5 дена?!

Без разлика дали го јадете свеж, во супа, салата или вариво, не можете да згрешите бидејќи е хранлив, вкусен и има малку калории. Поради тоа американските експерти направија диета која се базира на ов...

Прочитајте повеќе

Која е храната на иднината?

Се прашувате што сè ќе се најде на вашата чинија во следните 10 или пак 15 години? Страната на славниот Мехмед Оз ни ги открива 5-те типови храна кои наскоро ќе станат дел од нашата секојдневна...

Прочитајте повеќе

6 најчести „саботери“ на диетите

Се обидувате да бидете дисциплинирани и да одржувате здрава и урамнотежена исхрана. Во суштина тоа ви успева, но секогаш на патот на вашата силна волја и решителност се испречуваат „саботери&ldq...

Прочитајте повеќе

ТРИДНЕВНАТА ДИЕТА КОЈА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ОСЛАБЕТЕ 4,5 КИЛОГРАМИ

Ова е уште една хит диета која постои од 1985 година и ден денеска кружи по интернетот. Тродневната диета има строг режим до која мора да се придржувате. Мора да јадете секој ден во исто време. Потоа...

Прочитајте повеќе

Кое овошје и зеленчук е најмалку загадено?

Секојдневно слушаме како загаденоста во светот расте. Сè повеќе слушаме за штетните и загадените овошја и зеленчуци, кои некако го наоѓаат патот до нашата трпеза. Поради тоа познатата The Envir...

Прочитајте повеќе

Слабеење со зачини

Треба да симнете килограми, но не сте приврзаници на гладувањето и диети! Добра вест: тоа не е проблем, зачините ви доаѓаат на помош. Канелата го намалува гладот Канелата е идеална за љубителите н...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter